خبرنگاران 35 درصد تماس ها با آتش نشانی شیراز مزاحم تلفنی است

به گزارش خیمه نیوز، شیراز-خبرنگاران-رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: 286 هزار و 500 تماس در سال 98 با این سازمان گرفته شده که 35 درصد آن مربوط به مزاحمت های تلفنی، 45 درصد عملیاتی و 20 درصد هم خدمات مشاوره ای بوده است.

خبرنگاران 35 درصد تماس ها با آتش نشانی شیراز مزاحم تلفنی است

محمدهادی قانع، شنبه در نشست خبری با بیان اینکه در سال 98 بیش از 12 هزار عملیات در کلانشهر شیراز انجام شد، اضافه کرد: در سال 98 کاهش حدود سه هزار عملیات نسبت به سال 97 را شاهد بودیم که همین فرایند برای سال 99 نیز در دستور کار واقع شده است و با برسی آمار سه ماه نخست سال 99 شاهد تداوم این فرایند هستیم.

وی، با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در حوزه ایمنی و سرانجام کار از جمله شناسنامه دار کردن ساختمان ها در شیراز گفت: بیش از 13 هزار مورد بازدید در این زمینه ظرف یک سال گذشته در این شهر انجام و موارد ناایمن نیز گزارش شده است.

قانع، در باره آتش سوزی هایی که در چند هفته اخیر در شیراز اتفاق افتاده بیان نمود: در 2 سال گذشته به ویژه سال 98 حجم بارندگی ها زیاد و در پی آن شاهد افزایش رویش گیاهان بوده ایم که این موضوع منجر به افزایش آتش سوزی های چند هفته گذشته شده است.

باغ های شیراز را شخم هم بزنند، تغییر کاربری داده نمی گردد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همچنین در باره حریق شامگاه دوازدهم تیرماه 99 در خیابان زرگری شیراز گفت: بر اساس قوانین، اگر آتش سوزی در باغ های گروه یک رخ بدهد به هیچ عنوان امکان تغییر کاربری آن وجود ندارد حتی اگر باغی را به عمد نیز شخم بزنند باز هم امکان تغییر کاربری آن میسر نیست.

قانع، در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: 48 کارگاه شارژ و فروش کپسول های گاز مایع (LPG) در شهر شیراز فعال است که در بازدید از این کارگاه ها موارد نا ایمن به آنها گوشزد و مکاتبه هایی در این مورد با دادستانی شیراز نیز صورت گرفته است.

مشاغل مزاحم در شیراز عامل زشتی و مزاحمت برای مردم

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این نشست با اشاره به فعالیت کارگاه های غیر مجاز در دل بافت های مسکونی شیراز و احتمال بروز خطرات ناشی از آن، گفت: یکی از مسائل ناایمن و زشتی ها و مزاحمت هایی که در شهرها شاهد آن هستیم، حضور و فعالیت بعضی از کارگاه هایی است که به عنوان مشاغل مزاحم از آنها یاد می گردد.

محمد حسن پور اضافه کرد: طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها به این نهاد برای اخطار به متولیان این کارگاه ها مجوز داده شده و علاوه بر این، یک کمیسیون در سازمان ساماندهی مشاغل تشکیل و در باره تک تک کارگاه ها بحث می گردد و شهرداری مکلف به اجرای تصمیم های این کمیسیون خواهد بود.

وی، با اشاره به برنامه شهرداری شیراز برای ساماندهی مشاغل مزاحم در این شهر گفت: یک قطعه زمین به مساحت 350 هکتار برای ساماندهی مشاغل مزاحم در کنار شهرک صنعتی شیراز در نظر گرفته شده اما فرایند این کار طولانی است که امیدواریم هر چه زودتر فرایند اداری و استعلام های آن به اتمام برسد تا در خصوص مشاغل مزاحم این شهر اقدام های موثرتری انجام گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 410

به "خبرنگاران 35 درصد تماس ها با آتش نشانی شیراز مزاحم تلفنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 35 درصد تماس ها با آتش نشانی شیراز مزاحم تلفنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید