جلوگیری از زنگ زدگی با روغن آفتاب گردان

به گزارش خیمه نیوز، معرف های منحصر به فرد موجود در روغن آفتابگردان دارای بازدهی بالایی هستند. آن ها می توانند از یخ زدگی در چاه ها (wells) هنگام تولید منابع هیدروکربن در شمالگان جلوگیری کنند.

جلوگیری از زنگ زدگی با روغن آفتاب گردان

روغن آفتابگردان یک منبع ارزان و سازگار با محیط زیست برای سنتز یک مهار کننده دو منظوره برای غلبه بر ناسازگاری بین واکنش گر های ناب ضد هیدرات و ضد خوردگی بود.

محققان دانشگاه دولتی کازان روسیه در همکاری با محققان ایرانی دانشگاه های شهید بهشتی و دانشگاه اصفهان گفتند می توان از روغن آفتابگردان برای جلوگیری از خوردگی استفاده نمود. انسداد هیدرات گازی معمولاً باعث ایجاد مسائل جدی در خطوط انتقال نفت و گاز، تأسیسات فرآوری و حفاری در آب های عمیق می شود. این موضوع مانع از جریان هیدروکربن می شود و حتی ایمنی پرسنل نیز در معرض خطر قرار می گیرد.

روغن آفتابگردان در جلوگیری از عوارض هیدرات های گازی و زنگ زدگی در هنگام تولید نفت و گاز تاثیرگذار هستند. معرف های منحصر به فرد موجود در روغن آفتابگردان دارای بازدهی بالایی هستند. آن ها می توانند از یخ زدگی در چاه ها (wells) هنگام تولید منابع هیدروکربن در شمالگان جلوگیری کنند.

خوردگی یک فرایند طبیعی است که فلزات خالص شده را به اشکال پایدارتر شیمیایی مانند اکسید، هیدروکسید یا سولفید تبدیل می کند. خوردگی به طور کلی به صورت از بین رفتن مواد به علت واکنش با محیط تعریف می شود. پدیده خوردگی طبق تعریف، واکنش شیمیایی یا الکتروشیمیایی بین یک ماده، معمولاً یک فلز، و محیط اطراف آن می باشد که به تغییر خواص ماده منجر خواهد شد.

وقتی صحبت از کار در زمینه های دریایی می شود، نمی توان مسائل زیست محیطی را نادیده گرفت، چرا که اجزای سازنده نباید سمی باشند.

روغن آفتابگردان یک محصول طبیعی، غیر سمی و زیست فروسا است بنابراین، وظیفه دانشمندان نه تنها اطمینان از اثربخشی بازدارنده بلکه اطمینان حاصل کردن از ایمنی زیست محیطی برای محیط زیست آبزی و ساکنان آن نیز است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 507

به "جلوگیری از زنگ زدگی با روغن آفتاب گردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از زنگ زدگی با روغن آفتاب گردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید