تک نخل ساحل کویری دَرَک را سر بریدند

به گزارش خیمه نیوز، شب گذشته تک درخت نخل معروف سواحل کویری روستای درک به عنوان نماد #گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان در 170 کیلومتری #چابهار، قطع و از پای در آمده است.

تک نخل ساحل کویری دَرَک را سر بریدند

به گزارش دنیای سفر خبرهایی در فضای مجازی در رابطه با قطع شدن درخت نحل روستای درک در جنوب سیستا ن و بلوچستان منتشر شد، پیگیری این موضوع از منطقه آزاد چابهار با تائید این اتفاق همراه بوده است.

یوسفی - مدیر روابط عمومی و بین الملل منطقه آزاد چابهار - در این رابطه به ایسنا، شرحاتی ارائه و گفت که شب گذشته و در جریانی که جزئیات آن تعیین نیست تک درخت نخل ساحل کویر درک را قطع نموده اند و آنالیز ها نشان می دهد حتی مردم محلی نیز از اقدام کنندگان در این رابطه خبر نداشته و آن را محکوم نموده اند.

نماد گردشگری جنوب سیستان و بلوچستان را سر بریدند

وی گفت که از نظر ما سر نماد گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان را بریده اند و هدف کسانی که این کار را نموده اند آسیب زدن به گردشگری این بخش بوده است. فصل گردشگری تازه منطقه به نحوی با درک شروع شده و هدفی مجذوب کننده برای جذب گردشگران نه تنها از جای جای کشورمان بلکه گردشگران خارجی هم بوده و برای تماشا این جاذبه به استان ما سفر می کردند.

پای آن گازوئیل هم ریخته بودند!

بر اساس شرح ارائه شده، قدمت این درخت ظاهرا بیش از 40 سال بوده و در روستای درک در شهرستان زرآباد در فاصله 170 کیلومتری چابهار قرار داشته است، تک درخت نخل روستای درک که از آن به عنوان نماد زیست ساحل کویری یاد می شد پیش از این نیز مورد ضربه قرار گرفته و در ابتدای امسال پای این درخت گازوئیل ریخته بودند.

درخت زندگی نابود شد

درخت های نخل در استان سیستان و بلو چستان و سواحل مکران به نوعی درخت های زندگی هستند و در زندگی اهالی منطقه نقش دارند. این اقدام برای قطع تک درخت نخل روستای درک در حالی انجام شده که ظاهرا روستای درک به علت مسایل گردشکری که این درخت از اهم دلایل آن بوده است، بیکار نداشته و مردم به نوعی از محل آن کسب عایدی می نموده اند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1374

به "تک نخل ساحل کویری دَرَک را سر بریدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تک نخل ساحل کویری دَرَک را سر بریدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید