تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی 600 درصد ارزان تر از محصول خارجی

به گزارش خیمه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت تجهیزات برق به دلایل مختلف مانند نیروی انسانی متخصص، بازارهای خوب داخلی و صادراتی، ایجاد اشتغال گسترده و همچنین موضوعات تحریم از اهمیت بالایی در توسعه و پیشرفت کشورمان برخوردار است.

تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی 600 درصد ارزان تر از محصول خارجی

رضا کتابدار مدیرعامل شرکت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و محصولات تولیدی این شرکت گفت: این مجموعه در زمینه طراحی و تولید سیستم های تله متری و اتوماسیون صنعتی آب و همچنین صنعت برق و اتوماسیون شبکه های توزیع و فعالیت های صنعتی و نیز طراحی و ساخت PLC های ماژولار و تولید تابلوهای RTU مورد نیاز و نیز طراحی و ساخت رادیو مودم های صنعتی فعالیت دارد.

این فعال فناور درباره کاربرد دستگاه PLC/RTU تولید شده این شرکت گفت: این تجهیزات در صنایع نفت و گاز، شرکت های برق، شرکت های گاز، شرکت های آب و بسیاری دیگر از صنایع کاربرد فراوانی دارد.

وی ادامه داد: این سیستم، یک سیستم کنترلی است که در کنار تجهیزات موجود نصب می شود، دستگاه PLC/RTU این امکان را به کاربر می دهد تا سطح سایت را از طریق اتاق کنترل مرکزی کنترل و مانیتور کند.

کتابدار اضافه کرد: قابلیت ماژولار بودن دستگاه امکان گسترش تعداد ورودی خروجی های دیجیتال و آنالوگ را فراهم ساخته و دستگاه را منعطف با نیازهای یک سیستم کنترل و مانیتورینگ جامع و کامل می سازد و قابلیت ارتباط با سایر تجهیزات و نرم افزارهای کنترل مانیتورینگ از طریق بسترهای سریال و اترنت و پروتکل های مختلف را دارد.

این فعال فناور درباره میزان اشتغال زایی اجرا شده در این شرکت گفت: به صورت ثابت و مستقیم 50 نفر مشغول به کار هستند و به صورت غیرمستقیم نیز این تعداد بسیار بیشتر است.

وی درباره صادرات محصول به کشورهای منطقه نیز توضیح داد: قطعا به دنبال صادرات هستیم ولی برای صادرات به کشورهای منطقه به دلیل نبود زیرساخت مناسب در کشور مقصد هنوز امکان صادرات فراهم نشده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان بیان نمود: پیش از آغاز فعالیت این شرکت تامین این تجهیزات از طریق واردات صورت می گرفت و در حال حاضر نیز به دلیل شرایط موجود واردات بسیار به سختی صورت می گیرد.

کتابدار درباره اختلاف قیمت محصول تولیدی این شرکت با نمونه مشابه خارجی آن گفت: قیمت کالای ساخته شده کشور کره جنوبی حدود 50 درصد و نمونه اروپایی آن حدود 500 تا 600 درصد گران تر از محصول ایرانی است و این در حالی است که قابلیت و کارایی دستگاه خارجی و ایرانی تفاوتی با یکدیگر ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 136

به "تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی 600 درصد ارزان تر از محصول خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی 600 درصد ارزان تر از محصول خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید