توئیتر کاربران را به توجه بیشتر در توئیت ها دعوت کرد

به گزارش خیمه نیوز، توئیتر با اتخاذ سیاستی جدید کاربران را بیش از گذشته به تفکر در خصوص معنای توئیت های خود پیش از ارسال دعوت کرد.

توئیتر کاربران را به توجه بیشتر در توئیت ها دعوت کرد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خیمه نیوز، توئیتر در اقدامی قابل توجه از کاربران خود می خواهد بعد از این بیش از انتشار هر توئیت به محتوا و معنای آن بیشتر دقت نمایند و در صورت توهین آمیز بودن، توئیت خود را تغییر دهند.

این ویژگی در حال حاضر به صورت آزمایشی روی نرم افزار توئیتر هماهنگ با iOS فعال شده است و کاربران این سیستم عامل می توانند از آن استفاده نمایند. همه روزه میلیون ها توئیت در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر می گردد و از این تعداد هزاران عدد از آن ها دارای محتوای توهین آمیز است. کارشناسان و روبات های توئیتر تعداد زیادی از این توئیت ها را شناسایی نموده و حذف می نماید ولی به علت حجم زیاد آن ها نمی توان از انتشار بعضی از توئیت های مخرب جلوگیری کرد.

توئیتر میخواهد با افزودن قابلیتی جدید به شبکه اجتماعی هماهنگ با همه سیستم عامل های موجود برای سالم سازی هرچه بیشتر فضای مجازی از خود کاربران یاری بگیرد. اگر هر کاربر پیش از انتشار هر توئیت به محتوای موجود در آن دقت بیشتری کند بدون شک میزان پست های غیراخلاقی و توهین آمیز در توئیتر به شدت کاهش می یابد.

کارشناسان فناوری ویژگی جدید توئیتر را قابلیتی شبیه به توانایی ضدقلدری اینستاگرام دانسته اند. البته تفاوت برنامه جدید توئیتر با اینستاگرام این است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای حذف و شناسایی تصاویر و پست های توهین آمیز بیشتر از هوش مصنوعی استفاده می گردد ولی در توئیتر پاک سازی محیط نرم افزار بیشتر بر عهده خود کاربران قرار گرفته است.

آمارهای منتشر شده از سوی موسسه های بین المللی نشان می دهد توئیتر در بعضی از نقاط دنیا ضریب نفوذ بسیار بالایی در بین کاربران دارد و از همین رو سیاست مداران با برای اعمال نظرهای خود در سطح جامعه از این شبکه اجتماعی استفاده می نمایند. در واقع دولت مردان به خصوص در کشورهای غربی توئیتر را تربیون اختصاصی خود برای بیان نظراتشان در هر زمینه ای می دانند.

کاربران توئیتر امیدوارند با اتخاذ سیاست های جدید در این شبکه های اجتماعی میزان توئیت های توهین آمیز به شدت کاهش پیدا نموده و همه اعضای توئیتر بتوانند با خیالی آسوده تر فعالیت خود را ادامه دهند.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 329

به "توئیتر کاربران را به توجه بیشتر در توئیت ها دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر کاربران را به توجه بیشتر در توئیت ها دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید