تبدیل عکس های بی کیفیت به سلفی های با کیفیت

به گزارش خیمه نیوز، محققان یک سیستم هوش مصنوعی توسعه داده اند که عکس های پرتره بی کیفیت را به سلفی هایی بسیار با کیفیت تبدیل می کند.

تبدیل عکس های بی کیفیت به سلفی های با کیفیت

این روش PULSE نام دارد و در نمونه عکس های صورت با کیفیت که با هوش مصنوعی تولید شده اند، جست وجو می کند تا چهره ای که شبیه به تصویر ورودی است را با عکس تطبیق دهد.

تیم تحقیقاتی پروژه از یک ابزار یادگیری ماشین یا دو شبکه عصبی استفاده کردند. یکی از این شبکه ها صورت های انسانی تولید شده با هوش مصنوعی را توسعه می دهد و دیگری این خروجی را دریافت کرده و تصمیم می گیرد که خروجی سیستم به اندازه ای قانع کننده است که به عنوان عکس واقعی اشتباه گرفته شود یا خیر؟

این سیستم قادر است در عرض چند ثانیه یک عکس 16x16 پیکسلی صورت را به یک عکس 1024x1024 تبدیل کند که این میزان کیفیت عکس را 64 برابر می کند.

سینتیا رودین(Cynthia Rudin) محقق ارشد پروژه از دانشگاه دوک اظهار کرد، تا به امروز سیستمی ساخته نشده بود که تصاویر ورودی با این کیفیت کم را به تصاویر بسیار با کیفیت با این جزئیات تبدیل کند.

این سیستم پیکسل های متعددی را تولید می کند تا صورت هایی بسیار واقعی طراحی کند که ویژگی های تصویری همچون خطوط ریز، مژه و دیگر ویژگی های چهره در آن که در عکس اول وجود نداشته اند، به وجود آید.

گرچه محققان پروژه اعلام کردند که این فناوری قادر نیست افراد را شناسایی کند و نمی تواند یک عکس غیرقابل تشخیص از دوربین امنیتی را به تصویری واضح و شفاف از یک شخص واقعی تبدیل کند.

در حقیقت کاری که این سیستم انجام می دهد، تولید چهره های جدید است که وجود ندارند ولی به نظر می رسد که وجود دارند.

رویکرد محققان دانشگاه دوک جست وجو میان تصاویری است که با هوش مصنوعی تولید شده اند.

الکس دامیان(Alex Damian) محقق پروژه از دانشگاه دوک گفت: الگوریتم ما توانست حتی در عکس های پیکسلی که در آنها چشم ها و دهان به سختی قابل تشخیص است، عملکرد خوبی داشته باشد. این چیزی است که رویکردهای سنتی قادر به انجام نیستند.

محققان از 40 نفر خواستند که هزار و 440 تصویر که توسط PULSE و پنج روش مقیاسی دیگر توسعه داده شده بود را از یک تا پنج درجه بندی کنند.

نتایج نشان داد که سیستم هوش مصنوعی ساخت محققان دانشگاه دوک عملکرد بسیار خوبی داشته است. به نحوی که کیفیت عکس ها در حد عکس افراد واقعی بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 373

به "تبدیل عکس های بی کیفیت به سلفی های با کیفیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل عکس های بی کیفیت به سلفی های با کیفیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید