بیشتر بخورید، بیشتر وزن کم کنید!

به گزارش خیمه نیوز، باشگاه ها/ این روزها رژیم دریافت و برنامه غذایی یکی از مطلوب ترین و محبوب ترین ترندهای خانم هاست. نحوه چاق شدن و لاغر شدن و هزاران فعالیت مربوط به این رشته بسیار فراگیر شده است. اما اینبار ما می خواهیم شیوه ای نوین را به شما مخاطبین گرامی بیاموزیم. در این مقاله به شما شیوه ای به نام رژیم غذایی معکوس را آموزش می دهیم که برای ورزشکاران به عنوان یک محرک برای کاهش وزن استفاده می شود. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

بیشتر بخورید، بیشتر وزن کم کنید!

آیا همیشه می خواستید یک رژیم غذایی معکوس را امتحان کنید؟ اما مطمئن نیستید که چطور آغاز کنید ؟ یک ورزشکار حرفه ای با نام دیزی اسکوگین (Desiree Scoggin) توضیح می دهد که رژیم غذایی معکوس چگونه کار می کند و چرا این رژیم غذایی دقیقا همان چیزی میباشد که شما نیاز دارید تا تحول خود را آغاز کنید.

رژیم دریافت معکوس دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد: رژیم غذایی وارونه شده. به جای کاهش کالری و افزایش زمان دویدن بر روی تردمیل، شما متابولیسم را با افزایش تدریجی کالری در رژیم غذایی خود و کاهش کاردیو افزایش می دهید.

دیزی اسکوگین (Desiree Scoggin)، ورزش کار تیم بادی بیلدینگ، پس از گذشت نزدیک به دو سال که رژیم غذایی معکوس را دنبال کرده و انجام داده ، تجربیات خود را در زمینه رژیم لاغری معکوس با ما به اشتراک می گذارد.

او توضیح می دهد: من برای اولین بار از سال 2016 رژیم غذایی خود را آغاز کردم و واقعا هیجان زده هستم از این که میبینم در 17 ماه گذشته چه چیزی ساخته ام .

با این حال، بیش از هر چیز، Scoggin می خواهد به شما نشان دهد که استفاده مفید از زمان برای ساختن بدن ، به خصوص وقتی که رژیم غذایی را معکوس می کنید، کارایی دارد. او اقرار می کند: بسکمک از مردم تعجب میکنند وقتی می گویم که من 2،300 کالری در روز می خورم، و سوال آن ها این است: شما چطور این کار را می کنید ؟

چگونه یک رژیم غذایی معکوس را آغاز کنیم؟

در ابتدا،باید توجه داشته باشید که غذا چیزی برای هراس و ترسیدن نیست و سوخت بدن برای انجام کلیه فعالیتها است. علاوه بر آن میزان کالری دریافتی بدن هر فرد ، به میزان فعالیت ، حجم عضلات و اهداف بدنسازی آن شخص ارتباط دارد. اگر شما کسی هستید که برای مدت 8 الی 16 هفته مشغول کات کردن عضلاتتان هستید، اکنون زمان بسیار مناسبی برای شماست تا به رژیم لاغری معکوس بپردازید.

چنانچه رژیم غذایی معکوس را آغاز و پی میگیرید ،اصلا نیاز نیست سبک تمرینات خود را تغییر دهید. برای اینکه هرگاه شما در مرحله کات و یا افزایش حجم هستید ، در واقع دارید وزن میگیرید و یا وزن از دست میدهید. پس همه چیز به رژیم غذایی شما بازمیشود.

Scoggin می گوید: من تمرینات هایپرتراپی متمرکز که با زدن وزنه بصورت پرتابی، انجام میشود و مقیاس اندازه گیری خوبی برای شدت تمرینات است را، ترجیح می دهم. اما در بیشتر ست های تمرینی دوست دارم ست های قدرتی استقامتی را با شدت بیشتر انجام دهم تا بتوانم تمرین کاردیو بیشتری داشته باشم، بدون اینکه نیاز به راه رفتن بر روی تردمیل داشته باشم. ،

در طی یک رژیم غذایی معکوس، کلید ، اضافه کردن کالری به آرامی است. تعداد دقیق این کالریها متفاوت خواهد بود. همانطور که Scoggin می گوید، آنچه که برای شما کاربرد دارد، و آنچه که برای یک شخص دیگر کاربرد دارد ممکن است برای فرد دیگری کارساز نباشد .

چگونه به این مساله پی ببریم که آیا رژیم کاهش وزن معکوسی که گرفته اید، کار میکند؟

برای اینکه ببینیم تغییراتی که شما به رژیم غذایی خود داده اید کاربردی هستند، واقعا نیاز است که شما به بدن خود گوش دهید و ببینید که بدنتان چگونه واکنش نشان می دهد و همه چیز با بررسی هفتگی بدست می آید.

روزی را در طول هفته که در آن روز زمان ارزیابی هفته گذشته را دارید انتخاب کنید. در روز انتخابی، خود را در هنگام صبح و ترجیحا بدون صرف صبحانه (ناشتا) وزن کنید.

Scoggin توضیح می دهد: من توصیه می کنم که هر روز خودتان را وزن کنید. سپس متوجه خواهید شد که وزن شما در حقیقت در طول هفته چگونه نوسان می کند، و چنانچه ملاحظه کنید که در مقیاس واحد، یک کیلو وزنتان بالا رفته و یک کیلو پایین می آید احتمالا وحشت زده خواهید شد ، چون شما متوجه میشوید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

وزن کشی روزانه به شما کمک می کند به کاری که در طول هفته انجام می دهید، آگاه باشید. برای مثال، اگر شما در روز سه شنبه در رستوران غذا بخورید و در روز چهارشنبه وزنتان زیاد شد، اکنون می دانید که آن رستوران رفتن چه تاثیری بر بدن شما داشته است. پی گیری وزن کشی در طی هفته درک بهتری از این که چه غذاهایی برای بدن شما کاربردی است را به شما می دهد.

زمانی که شما کالری اضافه می کنید چه اتفاقی میافتد؟

کلید رژیم غذایی معکوس ، افزودن به مقدار غذا است ، که برای شخصی که مدتهای طولانی انواع رژیم را امتحان کرده است، می تواند ترسناک و ناآشنا باشد. بسکمک از رژیم گیرنده ها معکوس در واقع وزن کم می کنند چون کالری بیشتری اضافه می کنند، و این موضوع می تواند منجر به سردرگمی شود.

Scoggin توضیح می دهد: در واقع، بدن شما می تواند به نقطه خاتمه مقاومت برسد در حالتی که درحال شبه گرسنگی باشد. وقتی آغاز به تغذیه مجدد بدن خود می کنید، متابولیسم شما بالا می رود و وزن کم کردن آغاز می شود .

وقتی که رژیم غذایی معکوس را آغاز می کنید، ممکن است تغییراتی را در فرم بدن خود مشاهده کنید که با عدد روی ترازو هماهنگی ندارد.

نکته آخر این است: فقط به این دلیل که افزودن کالری را آغاز می کنید به این معنی نیست که شما به طور اتوماتیک وزن به دست می آورید و یا از دست میدهید. ترکیب و تغییر فرم بدن در واکنش به رژیم معکوس از فرد به فرد متفاوت میباشد.

مزایای رژیم کاهش وزن معکوس

Scoggin سریع به این نکته اشاره دارد که پیشرفت در ترکیب بدن تنها یکی از مزایای رژیم دریافت معکوس است.

او می گوید: نکته زیبایی که در مورد رژیم غذایی معکوس وجود دارد این است که شما متابولیسم و مصرف کالری خود را افزایش می دهید. این به این معنی است که انرژی شما بهبود می یابد، شما احساس خوبی دارید، وزنه های باشگاه شما را دیوانه میکنندو شما می توانید از کمی غذای بیشتر با محدودیت کم تر برای ساختن بدنتان لذت ببرید .

اساسا، به جای اینکه چیزی جز سبزیجات و مرغ را هر روز بخورید، رژیم غذایی معکوس به شما آزادی کالری می دهد تا بیشتر از غذاهای محبوب خود بخورید و احساس بهتری داشته باشید.

افزایش کالری از طریق رژیم غذایی معکوس با افزایش میزان غذای به شما در گسترش افق های جدید کمک می کند .

Scoggin می گوید: من مشتریانی داشتم که سعی می کردند به من توضیح دهند که آن ها روزانه فقط 1،300 کالری دارند و بدن آن ها با این میزان کربوهیدرات خوب عمل نمی کند. من به آنها میگویم ،به من اعتماد داشته باشید ، بدن شما با کربوهیدرات خوب عمل خواهد کرد. عاشق این هستم که به مشتریانم نشان بدهم که آنان میتوانند هر روز 200 گرم کربوهیدرات مصرف کنند و هیچ وزنی اضافه نکنند. به این دلیل که بدن آنها به آن میزان نیاز دارد.

او توضیح می دهد که برای به دست آوردن منافع کامل رژیم غذایی معکوس باید یک ذهن باز داشته باشید، چون شما باید با بدن خود تجربه کنید تا ببینید چه چیزی برای شما کارساز است .

افزایش وزن و رژیم معکوس

شما به طور معمول در حال انجام رژیم غذایی معکوس هستید و می دانید که می خواهید وزن ایده آل خود را به دست آورید . بسکمک از مردم از جمله Scoggin - از رژیم غذایی معکوس برای فاز افزایش حجم خود استفاده می کنند.

اکنون زمان وحشت و پرسش از خود نیست که: چرا من وزن کم می کنم ؟، هنگامی که رژیم غذایی معکوس را آغاز می کنید، افزایش وزن چیزی است که برای آن درواقع باید شما ثبت نام کنید .

بله، از نظر روانشناسی سخت است که وزن اضافه میکنید. این موضوع به خصوص پس اززمان مسابقه، زمانی که در بهترین شکل زندگی خود هستید، صدق میکند. و اگر شما نتایج این رژیم را ندیده باشد می تواند نا امید کننده باشد و حالا کسی دارد به شما می گوید که بیشتر و نه کم تر غذا مصرف کنید. اما همانطور که Scoggin توضیح می دهد، بعضی اوقات برای جلو رفتن باید چند قدم به عقب بردارید. اگر کاری که انجام می دهید کاربردی نیست، این نشانه ای است که شما به راه اندازی مجدد نیاز دارید. همانطور که او می گوید، تنها راه برای آغاز مجدد متابولیسم شما در هنگام نگاه داشتن سلامت تان ، رژیم غذایی معکوس است .

آیا رژیم معکوس و حجم گیری هر دو یک چیزند ؟

در یک کلمه، بله، چون وقتی می خواهید حجمی خوش تراش بسازید، باید مازاد کالری داشته باشید.

Scoggin توضیح می دهد: اگر شما فقط می خواهید رژیم غذایی معکوس را با سطح کم کالری انتخاب کنید، برای شما بسیار خوب و مناسب است،اما اگر میخواهید از رژیم معکوس بهره ببرید و واقعا آغاز به بلند کردن وزنه های سنگین کنید، تمرینات با حجم بالا و روزهای بیشتری در سالن بدنسازی را آغاز کنید، بعد از آن، تغییر رژیم غذایی به طور واضح بیشتر شبیه یک فاز افزایش حجم خواهد شد.

و صراحتا، افزایش حجم واقعا نباید شما را بترسانند، چرا که توده چربی بیشتری که بدنتان اضافه میشود، نرخ متابولیک پایه شما (BMR) بالاتر میبرد ، وقتی که شما وقتی در حال استراحت هستید هم انرژی مصرف می کنید. زمانی که شما بیشتر جرم ازدست میدهید، ماهیچه به طور طبیعی کالری بیشتری را در هر روز میسوزاند. به همین دلیل افزودن کالری از طریق رژیم غذایی معکوس می تواند چیز خوبی برای رشد عضلات باشد.

مسائل احتمالی رژیم معکوس

رژیم دریافت معکوس چیزی است که شما می توانید تا هر وقت که می خواهید انجام دهید. هیچ عارضه جانبی منفی برای آن وجود ندارد،مگر تا زمانی که محدودیت زمانی وجود دارد. تنها مسئله ای که ممکن است اتفاق بیفتد این است که در زمانی که کالری بیشتر میگیرید، سیستم گوارش شما کند شود،و دلیل آن هم به خاطر حجم بالای غذایی که می گیرید است. این مشکل را میتوانید با چرخش دوره ای فازهای رژیم معکوس ، افزایش حجم و کات کردن عضلات ، مرتفع سازید.

برای اجتناب از هر گونه تاثیر منفی از رژیم غذایی معکوس، Scoggin توصیه می کند که حداقل 20 گرم فیبر در روز مصرف کنید. علاوه بر این ، توصیه می کند که در انتخاب غذاهای سالم، هاضم با استفاده از مواد غذایی پروبیوتیک و مصرف یک نوشیدنی سبز در هر صبح، اولویت را رعایت فرمایید.

او توضیح می دهد: رژیم دریافت معکوس می تواند تجربه ای فوق العاده باشد . اکنون زمان ریلکس کردن، عقب نشستن و بهره مند شدن از پیکری بدون چربی اضافی است. رژیم غذایی معکوس من 16 و نیم ماه طول کشید، و در آن زمان، من توانستم بسکمک از خاطرات شگفت انگیز را ایجاد کنم ، چون همیشه مجبور نبودم که مقیاس غذایی را با خودم همراه داشته باشم. آن هنگام زمانی برای ریست کردن روان و روح من بود.

در اینجا چهار نکته کلیدی از تجربه رژیم معکوس Scoggin برای شما بیان میشود:

1. هر هفته کالری را افزایش دهید و به صورت هفتگی وزنتان را چک کنید تا مطمئن شوید که بدنتان در حال پیشرفت کردن در مسیری شما می خواهید است. به طور همزمان کاردیو را کاهش دهید تا بعد از 4 تا 6 هفته کلا آنرا حذف نمایید.

2. هیچ غذایی ذاتا غذای بدی نیست. اگر فکر می کنید که نمی توانید کربوهیدرات و یا چربی را تحمل کنید، این شانس شماست که تجربه کنید و ببینید که واقعا برای بدن شما کار می کنند یا نه.

3. دقت داشته باشید که سیستم گوارش شما روزانه با استفاده از مکمل های پروبیوتیک و یک نوشیدنی سبز تقویت بشود و با پیگیری مداوم روزانه فیبر مصرف شود. هدفتان استفاده 20 تا 25 گرم فیبر در روز باشد.

4. با رژیم غذایی معکوس با ذهن باز برخورد نمایید. دقت کنید که پیشرفت را پی گیری کنید و صرفا به مقیاس برای پی گیری تغییرات تکیه نکنید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 506

به "بیشتر بخورید، بیشتر وزن کم کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر بخورید، بیشتر وزن کم کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید