طولانی ترین پل شیشه ای جهان در کشور چین قرار دارد

به گزارش خیمه نیوز، طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان در عرض دره‌ای موسوم به گرند کنیون شهر Zhangjiajie قرار گرفته و این پل 370 متر عرض داشته و 400 متر بالاتر از کف دره قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این پل شیشه‌ای این مقاله را تا آخر بخوانید.

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در کشور چین قرار دارد

این پل به عرض 370 متر در حدود 400 متر بالاتر از کف دره خواهد بود و هر بار، ظرفیت جادادن 800 نفر را دارد. کف این پل شفاف با سه طبقه شیشه‌ای ساخته شده که قله‌های دو کوه بر فراز دره بینیان را به هم متصل کرده است.

اعتبارات مالی طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان به عنوان بخشی از نشست همکاری و سرمایه گذاری در گردشگری در نمایشگاه چین در سال 2012، تامین شده و قرار است این پل سال آینده افتتاح شود و مقامات استان هونان در چین و لقب یکی عجایب دنیا را به خود اختصاص داده است.

این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل کرده و نوعی طناب فنردار برای علاقه مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار گرفته که مرتفعترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین می‌باشد. این طناب حدود 60 متر بلندتر از بلندترین طناب فنردار تجاری حال حاضر بوده اما بلندترین طناب فنردار کنونی دنیا بر روی برج Macau در چین قرار گرفته و 233 متر ارتفاع دارد.

این پل شیشه‌ای بدترین وسیله تفریح درجهان نام گرفته است. هر چند کارمندان این پل آموزش‌های ویژه دیده‌اند تا به کسانی که مایل به عبور از این پل هستند، خدمت رسانی کنند، باز هم برای حرکت بر روی پل برای آنها ترسناک است.

یکی از کارمندان این پل گفته است که برخی از بازدیدکنندگان عبور از این پل شیشه‌ای را یک تجربه دانسته، اما من به آن ها می‌گویم که ترسی را تصور کنید که یک کارگر نظافت کننده در این پل احساس می کند، چون ترس او خیلی بیشتر از شماست.

این دومین پلی در کشور چین است که از مواد شفاف ساخته شده است. اولین پل شیشه‌ای کشور چین بر روی کوه تان مین در ارتفاع 1900 متری ساخته شده است. برای بازدید از این پل شیشه‌ای با تور چین قیمت همراه بشوید.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 64

به "طولانی ترین پل شیشه ای جهان در کشور چین قرار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طولانی ترین پل شیشه ای جهان در کشور چین قرار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید