10 میان وعده برای یاری به کاهش وزن

به گزارش خیمه نیوز، میان وعده ها گزینه ای خوب برای دریافت مواد مغذی اضافه در طول روز است. همچنین، گرسنگی بیش از حد احتمال پرخوری در وعده غذایی بعدی را افزایش می دهد.

10 میان وعده برای یاری به کاهش وزن

مصرف میان وعده بین وعده های غذایی می تواند به مهار گرسنگی و در نتیجه پرخوری در وعده غذایی اصلی یاری کند. همچنین، میان وعده ها می توانند به دریافت مواد مغذی مورد احتیاج فرد یاری نمایند. از سوی دیگر، مصرف مواد غذایی کم ارزش در طول روز ممکن است به پرخوری منجر گردد. انتخاب گزینه هایی سالم و مغذی و در دسترس بودن آن ها هنگام احساس گرسنگی اهمیت دارد.

مصرف میان وعده ها می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. هنگام انتخاب یک میان وعده، گزینه هایی حاوی پروتئین، چربی و/یا فیبر را مد نظر قرار دهید.

گوارش این مواد مغذی به زمان بیشتری احتیاج دارد، از این رو، به تقویت احساس سیری یاری می نمایند. میان وعده ها گزینه ای خوب برای دریافت مواد مغذی اضافه در طول روز است. همچنین، گرسنگی بیش از حد احتمال پرخوری در وعده غذایی بعدی را افزایش می دهد.

اگر پس از خوردن شام همیشه با احساس گرسنگی روبرو هستید، از این که وعده غذایی شما حاوی مواد غذایی سالم و سیرنماینده است و همچنین مصرف غذا به میزان کافی اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، اگر یک سالاد کم کالری را برای شام انتخاب کنید احتمال این که با احساس گرسنگی و احتیاج به مصرف یک میان وعده شبانه روبرو شوید نیز بیشتر می گردد.

در ادامه با 10 میان وعده خوب که می توانند به تحقق اهداف کاهش وزن شما یاری نمایند، بیشتر آشنا می شویم.

بادام

مغزدانه ها یک میان وعده سالم و مغذی هستند. به رغم چربی موجود در آنها، اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید نباید از مصرف مغزدانه ها هراس داشته باشید. بادام حاوی فیبر، پروتئین و چربی های سالم است. این ماده غذایی به مهار گرسنگی و بهبود سلامت قلب یاری می نماید و ممکن است حتی در کاهش چربی شکم نقش داشته باشد. یک وعده بادام، یک اونس یا 23 دانه مغز بادام، دارای 164 کالری، 4 گرم فیبر و 6 گرم پروتئین است.

گریپ فروت

یک گریپ فروت کامل دارای حدود 100 کالری و 4 گرم فیبر است. همچنین، یک عدد از این میوه می تواند 100 درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C برای زنان را تامین کند.

یک مطالعه نشان داد افرادی که با هر وعده غذایی خود گریپ فروت مصرف می کردند، طی سه ماه کاهش 3.5 پوندی (1.5 کیلوگرم) وزن خود را تجربه کردند. به گفته پژوهشگران، گریپ فروت ممکن است با کاهش سطوح انسولین به مدیریت اشتها یاری کند.

نخود

نخود دارای بافتی گوشتی و عطر و طعمی مغزدانه ای است. این ماده غذایی سرشار از فیبر و مقداری پروتئین است که می تواند آن را به گزینه ای خوب برای یاری به کاهش وزن تبدیل کند. از نخود بو داده می توان به عنوان یک میان وعده ترد و خوشمزه استفاده کرد.

نصف فنجان نخود حدود 100 کالری، 5 گرم پروتئین و 5 گرم فیبر دارد.

انگور

انگور میوه ای شیرین است و مصرف مقدار کمی از آن می تواند احساس سیری را با دریافت کالری نه چندان زیاد موجب گردد. اگرچه محتوای قند انگور زیاد است، اما گزینه ای خوب برای مهار هوس های غذایی برای خوراکی های شیرین است. یک فنجان انگور حدود 100 کالری دارد.

شکلات

کاهش وزن به معنای آن نیست که تمام خوراکی هایی که به آن ها علاقه دارید را کنار بگذارید. مشخص کردن پاداش هایی کوچک برای خود ممکن است راز کاهش وزن شما باشد. پرهیز غذایی بیش از حد می تواند شما را در جهت کاهش وزن با شکست روبرو سازد.

اگر به مصرف دسر علاقه دارید می توانید یک تکه کوچک شکلات را پس از شام خود مصرف کنید. هرچه رژیم غذایی شما محدودنماینده تر و سخت گیرانه تر باشد، احتمال نیمه کاره رها کردن آن نیز بیشتر می گردد.

پاپ کورن

پاپ کورن یا ذرت بو داده سرشار از فیبر است و حتی مقداری پروتئین ارائه می نماید. یک وعده یک اونسی (حدود سه فنجان) پاپ کورن هواپز دارای 4 گرم فیبر، تقریبا 4 گرم پروتئین و 110 کالری است. این ترکیب آن را به عنوان یک میان وعده خوب برای افزایش انرژی و پرهیز از گرسنگی تبدیل می نماید. البته از محصولات تجاری شور و حاوی روغن های مضر پرهیز کنید.

ماست

برای پر کردن شکاف های غذایی خود می توانید از میان وعده ها بهره ببرید. انتخاب میان وعده های حاوی کلسیم و فیبر - دو ماده مغذی که افراد اغلب به میزان کافی مصرف نمی نمایند - را مد نظر قرار دهید. ماست همراه با میوه می تواند کلسیم و فیبر و همچنین پروتئین و پروبیوتیک های دوستدار روده عظیم را در اختیار بدن شما قرار دهد.

ماست ساده را انتخاب نموده و برای افزودن شیرینی طبیعی و فیبر به آن میوه اضافه کنید. ماست های طعم دار اغلب سرشار از قند افزوده و کالری اضافه هستند. شیر کامل و ماست ساده کم چرب نیز انتخاب های سالمی محسوب می شوند.

اگر در پی دریافت پروتئین بیشتر از میان وعده ماستی خود هستید می توانید ماست یونانی را انتخاب کنید که محتوای پروتئین آن در مقایسه با ماست معمولی تقریبا دو برابر بیشتر است.

حمص

ترکیب سبزیجات با حمص می تواند یک میان وعده عصرگاهی خوب را شکل دهد. یک وعده حمص (دو قاشق غذاخوری) همراه با سبزیجات می تواند به مهار گرسنگی یاری کند.

استفاده از میان وعده هایی که کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین را ارائه می نمایند به مهار گرسنگی تا زمان وعده غذایی شام یاری خواهند کرد.

جو دوسر

جو دوسر یک کربوهیدرات پیچیده است به این معنی که به کسب احساس سیری و پری بدون افزایش ناگهانی قند خون یاری می نماید. افزون بر این، جو دوسر منبع خوبی برای فیبر است و مصرف فیبر بیشتر به افراد در کاهش وزن و حفظ وزن سالم یاری می نماید.

میوه خشک

میوه خشک یک میان وعده سالم است که قابلیت حمل بالایی نیز دارد. مصرف میوه به کاهش وزن یاری می نماید، زیرا حاوی فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی مهم است. محصولاتی که به آن ها شکر یا شیرین نماینده های دیگر اضافه نشده است را انتخاب نموده و میوه های خشک را با مغزدانه های ترکیب کنید تا یک میان وعده حاوی ترکیبی متعادل از کربوهیدرات ها و پروتئین شکل بگیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 753

به "10 میان وعده برای یاری به کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 میان وعده برای یاری به کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید