پارک هفت ستاره در چین

به گزارش خیمه نیوز، پارک هفت ستاره (Seven star park) در کشور چین با مساحتی بیش از 120 هکتار بزرگترین پارک شهر گویلین به شمار می‌رود. این پارک زیبا و رویایی در کرانه شرقی رودخانه لی قرار دارد و فاصله آن تا شهر گویلین 1.5 کیلومتر است.

پارک هفت ستاره در چین

در پارک هفت ستاره، هفت قله وجود دارد که چهار تای آن قله‌های کوه پوتو و سه تای دیگر قله‌های کوه هلال ماه می‌باشند. نحوه قرارگیری این قله‌ها به شکل صورت فلکی دب اکبر دلیل نام‌گذاری این پارک به پارک هفت ستاره است. آب‌های زلال، جنگل‌های سنگی، دره‌های عمیق، حیوانات، غار هفت ستاره، تپه شتر، کوه هلال ماه، جنگل گوای‌های استل و یا  حتی گونه‌های گیاهی این پارک از بهترین جاذبه‌های شهر گویلین در تور ارزان چین هستند. 

پل گل در زمان سلسله سونگ بنا شده است و از قدیمی‌ترین پل‌ها در شهر گویلین به شمار می‌رود. هر سال در فصل‌های بهار و تابستان این پل پر از گل‌های زیبا شده و به آن پر گل می‌گویند.

کوه پوتو محل عبادت بسیاری از مردم چین می‌باشد و بخش اصلی این پارک به شمار می‌رود. در این کوه، غارها و عمارت‌های زیادی قرار گرفته است که یکی از آن‌ها غار زانفنگ می‌باشد که در قسمت جنوب غربی این کوه قرار گرفته است. اگر از این کوه بالا بروید در وسط راه به عمارت دو طبقه پوتو جینکشه خواهید رسید و در بخش غربی کوه، غار معروف  هفت ستاره را مشاهده خواهید کرد. این غار  طاقدیس‌ها، ناودیس‌ها و  ستون‌های سنگی بسیاری داشته که توسط سنگ آهک شکل گرفته‌اند.

برای بازدید از قبر سه ژنرال و 800 قهرمان این شهر خواهید رسید، در نوک کوه هم یک جنگل سنگی و دو عمارت قرار دارد. تپه شتر در پشت کوه پوتو قرار گرفته و چون شکلی شبیه تنگ دارد، زمانی به هو شان معروف بود. در گذشته فردی از سلسله مینگ بر روی این تپه زندگی می‌کرد و تعداد زیادی درخت آلو در این محل کاشت. در فصل بهار، شکوفه این درختان به همراه نورهای خورشید در هنگام طلوع و غروب منظره‌ای رویایی را به وجود آورده است. بر روی این تپه باغ بونسای، باغ وحش گویلین و چای خانه‌های زیادی قرار دارد. کوه هلال ماه در بخش جنوبی کوه پوتو قرار گرفته و در قسمت قوسی کوه، سنگی به شکل هلال ماه را مشاهده خواهید کرد.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 50

به "پارک هفت ستاره در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک هفت ستاره در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید