ویدئو، فراوری دستگاهی برای جمع آوری بخارات بنزین ، جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش آلودگی هوا

به گزارش خیمه نیوز، یک شرکت دانش بنیان دستگاهی طراحی نموده است که علاوه بر کاهش آلودگی هوا، از هدر رفتن انرژی و بازگشت بخارات بنزین به چرخه مصرف جلوگیری می نماید و ریسک خطر انفجار و آتش سوزی را کاهش می دهد.

ویدئو، فراوری دستگاهی برای جمع آوری بخارات بنزین ، جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش آلودگی هوا

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، باتوجه به خطرات ناشی از استنشاق بخار بنزین برای سلامتی انسان و بعلاوه خطرات زیست محیطی انتشار بخارات هیدروکربنی در هوا، لزوم کاهش انتشار این بخارات و آلاینده های محیطی برکسی پوشیده نیست و در بسیاری از کشورهای دنیا قوانین و مقررات زیست محیطی شدیدی برای کنترل و کاهش انتشار آنها وضع شده است.از طرفی، باتوجه به هزینه بالای فراوری یا واردات بنزین و مصرف بی رویه این فراورده استراتژیک درکشور، بازیافت بخارات این فراورده ارزش مالی بسیار بالایی خواهد داشت.

از این رو شرکت دانش بنیان کهاب گستران آیریک دستگاهی طراحی نموده است کهضمن جمع آوری بخارات مضر سوخت بنزین در صندلی های عرضه سوخت، آنها را به مایع تبدیل نموده و مجددا به مخزن برگشت می دهد. این دستگاه علاوه برکاهش آلودگی هوا، از هدر رفتن انرژی و بازگشت بخارات بنزین به چرخه مصرف جلوگیری می نماید و ریسک خطر انفجار و آتش سوزی را کاهش می دهد.این محصول که مزایای فراوانی برای بخش صنعت و محیط زیست کشور دارد، یک سوم مشابه خارجی خود قیمت دارد و مانع از جلوگیری ارز از کشور شده است.

در ادامه ویدئویی را درخصوص دستگاه ساخته شده به وسیله این شرکت دانش بنیان مشاهده می کنید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1168

به "ویدئو، فراوری دستگاهی برای جمع آوری بخارات بنزین ، جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو، فراوری دستگاهی برای جمع آوری بخارات بنزین ، جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید