بررسی دقیق و کامل فعالیت های اقتصادی اتاوا

به گزارش خیمه نیوز، اتاوا

اتاوا مرکز کشور کانادا بوده و از جمله شهر هایی است که گردشگران بسیاری هرساله آن را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می نمایند. باید بدانید که اتاوا آب و هوای مناسبی نسبت به سایر مراکز کانادا داشته و می تواند سفری لذت بخش برایتان به ارمغان آورد. این شهر مرکز فعالیت های سیاسی, اقتصادی, فرهنگی, گردشگری و… کانادا می باشد و از لحاظ اقتصادی بر اقتصاد کشور کانادا تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل می توان گفت: اتاوا یکی از بنیان های کانادا می باشد که فعالیت های اقتصادی اتاوا بر اقتصاد کلی کشور کانادا تاثیر گذار خواهد بود.

بررسی دقیق و کامل فعالیت های اقتصادی اتاوا

باید بدانید که این فعالیت ها را نمی توان یک مورد خاص دانست چرا که اتاوا در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار گرفته و از دو روش خاکی و دریایی تجارت انجام می دهد. همانطور که می دانید فعالیت های مالی را می توان به 3 نوع دسته بندی نمود که هر یک خدمات و فعالیت های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت. اما بیشترین فعالیت های مالی اتاوا بر تجارت پایدار می باشد.

اتاوا مرکزی تجاری و مالی کانادا تمامی وسایل وارداتی را پس از تایید به داخل کشور وارد می نماید و در صورت عدم تایید آن امکان صادرات و واردات وجود نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد فعالیت های مالی اتاوا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه به بررسی چندی از مهمترین فعالیت های این شهر پرداخته ایم

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور مجذوب نماینده سفر کنید.

تکنولوژی بالا و قدرت فدرال

یکی از مهمترین فعالیت ها اتاوا را می توان در تکنولوژی بالا در این شهر دانست. کارهای فناوری از اهمیت ویژه ای در این شهر برخوردار هستند و به همین دلیل بسکمک از مردم اتاوا که توانایی هایی در این زمینه دارند فعالیت خود را در زمینه فناوری شروع نموده اند.

امروزه بخشی از اقتصاد اتاوا را کارهای فناوری تامین می نمایند که رفته رفته توانسته به عنوان بخش مرکزی فناوری کانادا تبدیل شود. در منطقه ها تجاری اتاوا می توانید انواع محصولات فناوری را مشاهده نمایید که از اتاوا خارج شده و یا به آن وارد می شوند. توجه داشته باشید که داشتن تکنولوژی بالا سبب شده که بسکمک از مردم اتاوا درآمد بالایی داشته باشند. فعالیت های مالی اتاوا درآمد مناسبی داشته و بر اقتصاد کل کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود. توجه داشته باشید که این کارها برخی در منطقه ها تجاری اجرا شده و برخی به صورت غیر مستقیم هستند که هر یک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت.

بلیط ماهان

تولید ناخالص در فعالیت های مالی اتاوا

یکی دیگر از فعالیت های مالی اتاوا را می توان تولیدات داخلی دانست که در این رابطه می توان گفت: درآمد مردم اتاوا به دلیل تولیدات داخلی بالا بوده و بیش از تمامی شهر های کانادا می باشد و به همین دلیل کالاهای تولیدی اتاوا نقش اساسی در اقتصاد این شهر داشته و از جمله فعالیت های مالی اتاوا به شمار می فرایند. این کالا ها از طرق مختلف به فروش می رسند که برخی از آنها صادراتی بوده و برخی نیز به شهر های دیگر کانادا ارسال می شوند. توجه داشته باشید که در منطقه ها مختلف اتاوا می توانید منطقه ها تجاری که اقدام به فروش این محصولات نموده اند را مشاهده نمایید.

فعالیت های کشاورزی از جمله فعالیت های مالی اتاوا

مهمترین فعالیت های مالی اتاوا را می توان به فعالیت های کشاورزی نسبت داد که در این باره می توان گفت: بسکمک از مردم اناوا به کشاورزی مشغول هستند و به همین دلیل بخش اعظمی از درآمد این کشور مربوط به کشاورزی می باشد. البته در تمامی بخش های اتاوا کشاورزی صورت نمی گیرد و تنها یک بخش روستایی که در اتاوا قرار گرفته است فعالیت های کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

بخش روستایی اتاوا انواع اقسام اقلام کشاورزی را تولید می نماید و بیش از یک میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی کمک می نماید. فعالیت های مالی روستایی شامل مواردی مانند کشاورزی، خرده فروشی، ساخت و ساز، جنگلداری و معدن (جمع آوری)، توریستی، تولید، خدمات شخصی و تجاری و حمل و نقل می باشد. بخش کشاورزی اوتاوا نزدیک به 300000 هکتار زمین با بیش از 1300 عملیات کشاورزی و با حدود 10،000 نفر کارگر دارد که به همین دلیل به موقعیت شغلی جوانان نیز کمک بسزایی داشته است. کشاورزی نه تنها که از ارزش مالی بالایی برخوردار است بلکه می تواند از نظر توریستی نیز حائز اهمیت بوده باشد. چرا که موجب افزایش اهمیت توریستی روستای اتاوا نیز خواهد شد.

شهر اتاوا از میان شهر هایی که تولید ناخالص بسکمک داشته در سال 2005 در رتبه 13 قرار داشته است اما در سال 2010 توانست رتبه خود را به 5 برساند که امروزه نیز در همین رتبه به فعالیت خود ادامه می دهد.

توریستی از فعالیت های مالی اتاوا

یکی دیگر از مواردی که بر فعالیت های مالی اتاوا تاثیر گذار بوده و تعیین نماینده نوع آن خواهد بود را می توان صنعت توریستی دانست. چرا که توریستی هر ساله درآمد هنگفتی برای مردم اتاوا داشته و می توان گفت یکی از ارکان تعیین نماینده اقتصاد کشور خواهد بود. اتاوا به دلیل اینکه جاذبه های طبیعی و توریستی بسکمک را در خود جای داده مورد توجه بسکمک از توریستان قرار گرفته و به همین دلیل شاهد سفر هر ساله میلیونها مسافر به کانادا و اتاوا هستیم. بی شک سفر توریستان همراه با درآمد خواهد بود که درآمد توریستی را می توان بیش از سایر موارد دانست.

چرا که درآمد از این طریق به صورت غیر مستقیم بوده و بر اقتصاد اتاوا تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که توریستان اتاوا در تمامی فصول زیاد بوده و بیشترین زمانی که توریستان اتاوا را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند فصل تابستان خواهد بود. درآمد از طریق توریستی بر تمامی ارگان ها و اصناف اتاوا تاثیر مثبت خواهد گذاشت. به گونه ای که توریستی هم سبب بالا بردن اقتصاد کشور کانادا شده و هم می تواند کسب و کار را در اتاوا بهبود بخشد. همچنین توریستی سبب افزایش حمل و نقل این شهر نیز خواهد شد.

در حالت کلی می توان گفت: توریستی رابطه مستقیم با مقدار درآمد مردم داشته و سابقه نشان داده که تمامی کشور ها و شهر هایی که توریست پذیر هستند از اقتصاد مناسبی برخوردار خواهند بود.

صادرات و واردات از فعالیت های مالی اتاوا

صادرات و واردات یکی دیگر از مهمترین فعالیت های مالی اتاوا می باشد که در این باره می توان گفت: صادرات از اتاوا به دلیل تولید داخلی بالا بوده و به همین دلیل صادرات را می توان از جمله مهمترین و بهترین روش های بالا بردن اقتصاد کشور دانست. اما اتاوا به همان مقدار که کالاهایی را صادر می نماید نیاز به کالاهایی نیز خواهد داشت که این اقلام را از کشور های خارجی وارد می نماید.

توجه داشته باشید که این اقلام در انواع مختلف دسته بندی خواهند شد. باید بدانید که مقدار واردات اتاوا نسبت به صادرات آن افت چشمگیری طی سالیان داشته است و روز به روز این شهر به خودکفایی نزدیک تر می رسد اما بسکمک از اقلام مصرفی مردم و همچنین کالاهای الکترونیکی اتاوا از سایر شهر ها و یا به صورت وارداتی تامین می شود. در حالت کلی می توان گفت: مراکز تجاری بسکمک در سطح شهر اتاوا فعالیت می نمایند که این مراکز فعالیت های متفاوتی با یکدیگر داشته و هر یک نقشی در فعالیت های مالی اتاوا دارند.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

  • ویزای کانادا
  • وقت سفارت کانادا

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب نماینده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1215

به "بررسی دقیق و کامل فعالیت های اقتصادی اتاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی دقیق و کامل فعالیت های اقتصادی اتاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید