موزه و مجلس ملی در کشور چین

به گزارش خیمه نیوز، موزه ملی و مجلس ملی کشور چین هر دو جاذبه‌های تاریخی مهمی هستند که در میدان تیان من کشور چین قرار دارند. برای آشنایی با این دو جاذبه در کشور چین این مقاله را تا آخر بخوانید.

موزه و مجلس ملی در کشور چین

مجلس ملی کشور چین‏ ‏‏ ‏‎

مجلس ملی در غرب میدان تیان من قرار دارد و به مجلس ملی خلق چین موسوم است که به مناسبت دهمین سالگرد مراسم تاسیس ‏جمهوری خلق چین در سال 1959 در مدت 10 ماه ساخته شده است. این بنا دارای 171.800 متر مربع ‏مساحت و برای حدود 10.000 نفر شرکت کننده طراحی شده است. این ساختمان از 3 قسمت اصل تشکیل شده است. این مجلس دارای بخشهای مختلف دیگر مانند سالن مذاکرات، سالن طلائی بخش شمالی سالن مهمانان و سایر بخشهای جنبی است. یکی از جلوه‌هایی که در این مجلس چشم شما را خیره خواهد کرد، تزئینات سقف این مجلس است. یکی از سالنهای مهم این مجتمع سالن امور خارجه است که با 7000 ‏متر مربع می تواند تا 7000 مهمان را در خود جای بدهد یا میزبان 5000 مهمان برای صرف شام باشد. این سالن به مناسبت ورود ریچارد ‏نیکسون به چین در سال 1972 تجهیز شده است. تالار بزرگ مردم، مرکز سیاسی پکن و خانه کنگره ملی خلق می‌باشد. هر سال، در ماه مارس، این ‏سالن بزرگ میزبان جلسات مختلف حزب کمونیست چین و کنگره خلق ملت چین است که این جلسات به مدت 2 تا 3 هفته در سالن اصلی به نمایش درمی‌آید.

موزه ملی کشور چین ‏‏‏ ‏‎

‏این موزه در شرق میدان تیان آن من قرار دارد و مرکزی برای آشنایی با تاریخ و هنر مردم چین است. این مرکز در سال 1959 تاسیس شد و در ‏سال 2003 دوباره بازسازی شد. این موزه با 65000 متر مربع مساحت دارای 2 بخش متفاوت برای بازدید است، اولین بخش این موزه، موزه انقلاب مردم چین در بخش شمالی و بخش دوم این موزه تاریخ چین در قسمت جنوبی آن است. این موزه پس از بازسازی و تعمیرات در سال 2003 به 191.900 متر مربع افزایش مساحت داد.‏ 

در این موزه می‌توانید به بازدید آثار تاریخی چین از دوره ‏Yuanmou Man‏ (یک و نیم میلیون سال قبل) تا ‏Qing Dynasty‏ (آخرین امپراطوری) بروید. ‏این موزه شامل 620.385 قطعه اثر تاریخی است که در بخشهای مختلف به نمایش گذاشته شده‌اند. یکی از شاخص‌ترین آثاری که در این ‏موزه به نمایش گذاشته شده شی به شکل گلدان است که قدمت آن به 3000 سال پیش بازمی‌گردد و یک اثر ارزشمند تاریخی است. برای بازدید از بهترین جاذبه‌های تاریخی این کشور با تور چین ارزان همراه شوید.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 62

به "موزه و مجلس ملی در کشور چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه و مجلس ملی در کشور چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید