فناوری حوزه محبوب 10 میلیاردر اول چین

به گزارش خیمه نیوز، نکته جالب در بررسی لیست 10 فرد ثروتمند چین فعالیت بخش عمده ای از آنها در حوزه فناوری و محصولات وابسته به تکنولوژی است.

فناوری حوزه محبوب 10 میلیاردر اول چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، 12 ماه اخیر برای ثروتمندترین افراد چین بسیار پرهیاهو و جنجالی سپری شد. انتقال تمرکز دولت چین به سمت آموزش و صنایع های تک در کنار نگرانی از شرایط بدهی بخش املاک و مستغلات (بخصوص شرکت اورگراند) باعث شد که بسکمک از شرکت های بخش خصوصی این کشور شاهد کاهش شدید در ارزش سهام خود باشند.

تشویق دولت چین به موضوع رفاه مشترک باعث شد که بسکمک از سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ فن آوری میلیاردها دلار صرف تبلیغ در این بخش با اهداف اجتماعی کنند.

با اینحال ثروت 100 ثروتمند این کشور در یک سال گذشته از 1.33 تریلیون دلار به 1.48 تریلیون دلار برسد. بیشترین سودها مربوط به افزایش فروش شرکت هایی بود که در صنایع انرژی سبز مانند باتری های یون لیتیوم فعال بودند.

دومین افزایش سرمایه مربوط به رابین ژنگ، رئیس شرکت تولید باتری Contemporary Amperex Technology بود که از 20.1 میلیارد دلار سال قبل به 50.8 میلیارد دلار رسید.

ژونگ شانشان، پادشاه آب بسته بندی شده در چین که رئیس و موسس شرکت Nongfu Spring بود با 65.9 میلیارد دلار در رتبه اول ثروتمندترین افراد در چین قرار گرفت. افزایش الگوی مصرف در چین در زمان کرونا و همچنین سرمایه گذاری پیروز وی در شرکت دارویی Wantai Biological Pharmacy ، که سهامش در اواسط اکتبر در مقایسه با سال قبل 76 درصد افزایش یافت، به پیروزیت این سرمایه گذار کمک بسکمک کرد.

جک ما که سال گذشته با 65.6 میلیارد دلار در رتبه اول قرار داشت با 41.5 میلیارد دلار سرمایه در سال 2021 به رتبه 5 سقوط کرد که تعویق در لیست کردن خدمات مالی آنلاین علی بابا باعث سقوط سهام این شرکت شد. البته در این بین شایعاتی نیز درباره احتمال اختلاف میان جک ما و دولت چین مطرح شد.

نکته مهم در بررسی 10 فرد ثروتمند چین توجه به این مسئله است که 6 نفر از این لیست در زمینه فناوری و حوزه های مرتبط با آن مشغول فعالیت هستند.

چین با سرمایه گذاری بزرگ در بخش فناوری در پی شناخته شدن به عنوان یکی از قطب های این حوزه در آینده نزدیک است. از تیک تاک گرفته تا شرکتهایی مانند علی بابا که در بخش تجارت الکترونیک فعال هستند و همچنین بازی های آنلاین، عزم پایدار چین برای پیروزیت در این حوزه ها را اثبات می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1189

به "فناوری حوزه محبوب 10 میلیاردر اول چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری حوزه محبوب 10 میلیاردر اول چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید