شهرهای تاریخی اروپا

به گزارش خیمه نیوز، قاره اروپا برای علاقه‌مندان به جاذبه‌های تاریخی بسیار پر جاذبه می‌باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا باید به کشورهایی همچون مچونلیسبون، آرگوس، موتیلنه و یامتسختا بروید.

شهرهای تاریخی اروپا

شهر لیسبون پرتقال

در 2500 سال پیش از میلاد افرادی لیسبون را برای زندگی انتخاب کردند. شواهدی که از سایت های باستان شناسی این شهر در کنار قلعه و کلیسای جامع آن به دست آمده نشان می دهد که فنیقی ها در سال 1200 قبل از میلاد در این شهر زندگی می کردند. این شهر بعدها توسط موروها که از مراکش به اروپا آمده بودند فتح شد و آن ها خلافت اسلامی را در این شهر تاسیس کردند. بعدها با زلزله ای که در این شهر اتفاق افتاد 2/3 ساختمان های آن خراب شد و بین 30 هزار تا 60 هزار از جمعیت 180 هزار نفری آن از بین رفتند. امروز لیسبون شهری زیبا و پایتختی پر هیاهوست.

شهر موتیلنه یونان

این شهر باستانی مرکز جزیره لسبوس در یونان است که فاصله چندانی از سواحل ترکیه ندارد. ارسطو در بین سال های 335 تا 337 قبل از میلاد، به مدت 2 سال در این شهر زندگی کرد و درباره این جزیره در ادیسه هومر چیزهایی نوشته شده است. امروز اگر به این شهر باستانی سفر کنید می توانید قلعه ها، کلیساها و مجسمه های تاریخی این شهر را تحسین کنید.

شهر آرگوس یونان

از حدود 7 هزار سال پیش مردمانی در شهر آرگوس، در شمال شرقی شبه جزیره پلوپونز، ساکن بوده اند. این شهر از مراکز مهم در دوره تمدن میسنی بوده است. در افسانه‌های یونانی آمده که نام آرگوس از پسر زئوس و نئوبه گرفته شده و ایلیاد هومر این شهر را به عنوان مرکزی برای تربیت اسب‌ها توصیف کرده است. برای تجربه یک سفر متفاوت و پر جاذبه با تور اروپا همراه شوید.

شهر متسختا گرجستان

بسیاری از مردم کشور گرجستان را جزئی از قاره اروپا در نظر نمی‌گیرند اما با تعریفی که از مرزهای قاره ای در آنسوی ناحیه قفقاز وجود دارد می توان به نوعی این کشور را اروپایی دانست. متسختا در شمال تفلیس حدود 3000 سال گذشته تاسیس شده و شهری است که در آن گرجستان در سال 317 دین مسیحیت را قبول کرد. این شهر بناهای تاریخی زیادی شامل کلیساها و عبادتگاه های مختلف دارد که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. این آثار، نمونه هایی برجسته از معماری مذهبی قرون وسطی در ناحیه قفقاز هستند و آثار باستانی ای که در داخل آن ها پیدا شده سطح بالای مهارت سنگ تراشی و سفال گری را ثابت می کند.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 43

به "شهرهای تاریخی اروپا" امتیاز دهید

1 کاربر به "شهرهای تاریخی اروپا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای تاریخی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید