شمال کره زمین مجذوب کننده شد

به گزارش خیمه نیوز، در بیشتر نقاط اروپا، تابستان 20237 یادآور فصلی مملو از خبرهای ناخوشایند برای صنعت گردشگری خواهد بود. آتش سوزی های طبیعی به تهدید جدیدی برای تفرجگاه های جنوب اروپا تبدیل شده اند، که از قبل با مشکل دمای بالا دست وپنجه نرم می کردند؛، تا حدی که دولت بریتانیا به صدور هشدارهای مسافرتی در اوج سفرهای تابستانی وادار شد.

شمال کره زمین مجذوب کننده شد

پیش از شروع موج گرما، شرکت هواپیمایی بریتانیایی ایزی جت ، 1700 پرواز اروپایی در فصل تابستان را لغو کرد و برنامه سفری حدود 180 هزار مسافر را تغییر داد.

با این حال اخبار مرتبط با گردشگری در شمال اروپا به مراتب امیدوارنماینده تر است. نروژ و دانمارک رکوردهای متعددی را در گردشگری به ثبت رسانده اند؛ چراکه تمایل اروپایی ها برای سفر به نقاط خنک تر افزایش یافته و تقاضا برای سفرهای داخلی در این کشورها نیز بیشتر شده است.

در نروژ، هرگز آمار سالانه تقاضا برای استفاده از کشتی های تفریحی به این حد نرسیده بود. بعلاوه تعداد ماشین های کمپر به ویژه در شمال نروژ به بیشترین مقدار رسیده است. البته با وجود آمادگی صنعت گردشگری برای رونق گرفتن، این آمارهای بی سابقه مشکلاتی را نیز در پی داشته اند.

مسیر منتهی به پریکستولن، جاذبه گردشگری مشهور نروژ بیش از هر زمان دیگری علاقه مند جذب نموده است و در پی آن مشکلاتی در تامین محل پارک و سرویس های بهداشتی و رفاهی ایجاد شده است.

از آنجایی که ممنوعیت قریب الوقوع کشتی های تفریحی در بعضی از زیباترین دره های نروژ دور از انتظار نیست، تعجب آور نیست که در تابستان سال جاری شاهد افزایش سفرهای دریایی به نروژ باشیم.

افزایش تعداد مسافران کشتی های تفریحی و خودروهای کمپر در جاده ها مشکلاتی را برای ساکنین اسلو، حوالی آب دره ها و شمال نروژ به وجود آورده است. مقام های منطقه لوفوتن قصد دارند طرح مالیات گردشگری را برای تأمین بودجه تأسیس امکانات تازه مسافرتی معرفی نمایند.

در دانمارک نیز هتل داران رکورد تازهی از اقامت های شبانه در کشور را به ثبت رسانده اند.

در سال 2022 ، در هتل های دانمارک آمار بی سابقه 19 میلیون اقامت شبانه به ثبت رسید، اما بر اساس آنالیز های رسمی انتظار می رود این آمار در سال 2023 تا چهار درصد افزایش داشته باشد. بخش اعظمی از این افزایش به علت گردشگران خارجی به ویژه آلمانی ها و هلندی ها به وجود آمده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مرداد 1402 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1585

به "شمال کره زمین مجذوب کننده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمال کره زمین مجذوب کننده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید