تصادف خودروی تسلا؛ تکذیب ایلان ماسک و تحقیق پلیس

به گزارش خیمه نیوز، داده هایی که از اتومبیل به دست آمده، نشان می دهد که برنامه خودران روشن نشده بود ... علاوه بر این، کارکرد دستگاه های خودران مستلزم وجود خطوط ترافیک (روی آسفالت) است که در این جاده وجود نداشته است.

تصادف خودروی تسلا؛ تکذیب ایلان ماسک و تحقیق پلیس

هنگام تصادف کسی در جایگاه راننده نبود و به این تصور دامن می زند که اتومبیل احتمالا روی برنامه خودران بوده است

پلیس ایالت تگزاس در حال تحقیق درباره سانحه تصادف یک خودروی تسلاست که در جریان آن دو مرد کشته شدند. پلیس با در دست داشتن حکم تجسس شرکت تسلا در صدد تحقیق در خصوص این نکته است که آیا هنگام تصادف، خودرو روی سیستم خودران بوده است یا نه.

اما ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، گفته است که تحقیقات داخلی شرکت نشان می دهد که اتومبیل روی برنامه رانندگی اتوماتیک نبوده است. در سانحه برخورد خودروی مدل اس تسلا به یک درخت و بروز حریق در آن، دو مرد حدود پنجاه ساله کشته شدند.

بنا به گزارش پلیس، علت تصادف سرعت زیاد خودرو و رد کردن پیچ جاده بوده است. پلیس تگزاس می گوید هنگام تصادف کسی در جایگاه راننده نبوده است و به این تصور دامن می زند که اتومبیل احتمالا روی برنامه خودران بوده است.

اما بعدازظهر روز دوشنبه ماسک در یک توییت گفت که داده هایی که شرکت تسلا از اتومبیل مذکور به دست آورده، استفاده از برنامه رانندگی اتوماتیک را رد می نماید. او در این توییت نوشت: داده هایی که از اتومبیل به دست آمده، نشان می دهد که برنامه خودران روشن نشده بود ... علاوه بر این، کارکرد دستگاه های خودران مستلزم وجود خطوط ترافیک (روی آسفالت) است که در این جاده وجود نداشته است.

- تحقیقات دبلیو اس جی (وال استریت ژورنال) به عنوان افراد شخصی بهتر از حرفه ای هاست.

داده هایی که تا به امروز از اتومبیل به دست آمده نشان می دهد برنامه خودران در آن روشن نشده بوده و این اتومبیل راهنمای مختصات عملکرد خودرو (شرح: هدایت که برای نشان دادن عملکرد نرم افزار ها در اینترنت یا برنامک های تلفن های همراه استفاده می گردد) را خریداری ننموده بود. از آن گذشته، برنامه رانندگی اتوماتیک برای به راه افتادن مستلزم وجود خطوط روی جاده است که در این جاده وجود نداشته است. - ایلان ماسک 19 آوریل 2021

خبرگزاری رویترز به نقل از مارک هرمن، افسر پلیس ناحیه چهار منطقه هریس گزارش می دهد که این نخستین باری بوده که پلیس نظر شرکت تسلا را در خصوص این سانحه دریافت نموده است. این گزارش به نقل از هرمن می گوید: ما اظهاراتی از شاهدان عینی در دست داریم که می گوید آن ها اتومبیل را بدون راننده برای یک دور آزمایشی بردند تا به دوستی نشان دهند که این اتوموبیل چگونه بدون راننده حرکت می نماید.

هرمن اضافه نمود که پلیس هنوز به داده های موجود در شرکت تسلا در ارتباط با این سانحه دسترسی پیدا ننموده است. او گفت: ما مشتاقانه منتظر دریافت این اطلاعات هستیم. در ماه مارس، اداره ملی نظارت بر ایمنی ترافیک در شاهراه ها (ان اچ تی اس اِی) که مقررات ایمنی خودرو ها در ایالات متحده را وضع می نماید، تحقیق در خصوص تعداد 27 سانحه تصادف با خودرو های تسلا را شروع کرد.

گفته می گردد 23 مورد از این 27 سانحه که در دست آنالیز است، به روشن بودن دستگاه رانندگی اتوماتیک مرتبط بوده است. در یکی از این سوانح مرگبار در سال 2018، ان اچ تی اس ای شرکت تسلا را که بدون مجوز جزئیات مربوط به تحقیقات را علنی نموده بود، از تیم تحقیق اخراج کرد.

اداره ملی ناظر بر ایمنی رفت وآمد در آمریکا (ان تی اس بی) که مسئولیت تحقیق در خصوص سوانح را برعهده دارد و راهنمای بهبود ایمنی رفت و آمد در جاده هاست، می گوید تحقیقاتش در زمینه سانحه تگزاس روی عملکرد خودرو و آتش سوزی متعاقب آن متمرکز خواهد بود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 940

به "تصادف خودروی تسلا؛ تکذیب ایلان ماسک و تحقیق پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف خودروی تسلا؛ تکذیب ایلان ماسک و تحقیق پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید