برگزاری مسابقات کشوری غواصی بعد از 5 سال وقفه

به گزارش خیمه نیوز، کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزاری رقابت های کشوری این رشته بعد از یک دوره توقف طولانی را به عنوان یکی از اولویت های کاری خود در سال جدید مشخص نموده است.

برگزاری مسابقات کشوری غواصی بعد از 5 سال وقفه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، امیرحسین فروغ مسئول کمیته غواصی با یادآوری اینکه آخرین دوره رقابت های قهرمانی کشور غواصی سال 94 برگزار گردید، گفت: طی پنج سال گذشته به دلایل مختلف این رقابت ها پیگیری نشد. فقط یک بار برای برگزاری مسابقات برنامه ریزی هایی صورت گرفت که آن هم بی سرانجام ماند.

وی ادامه داد: برگزار نشدن مسابقات کشوری غواصی بی توجهی به برگزاری رقابت های انتخابی برای تیم ملی را هم به دنبال داشت. طی این مدت هیچ رقابتی هم برای تعیین ترکیب تیم ملی غواصی برگزار نشد. البته در سال های اخیر به جز یک مورد، اعزامی برای تیم ملی غواصی صورت نگرفت اما مشکل اصلی همان برگزار نشدن مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی بود.

مسئول کمیته غواصی با یادآوری تشکیل و شروع به کار کارگروه مسابقات در این کمیته توضیح داد: این کارگروه فعالیت خود را با تاکید بر از سرگیری دوباره مسابقات قهرمانی کشور شروع نموده است. اولین نشست کارگروه 27 اسفندماه برگزار گردید و طی آن در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات در امسال بحث و آنالیز های لازم صورت گرفت.

فروغ همچنین به برگزاری رقابت های غواصی در بخش بانوان اشاره نمود و اضافه کرد: تا به امروز هیچ رقابتی ویژه بانوان برگزار نشده اما یکی از اولویت های کارگروه مسابقات در کمیته غواصی، راه اندازی مسابقات بخش بانوان است. قصد داریم امسال همزمان با از سرگیری رقابت های کشوری بخش مردان، مسابقات بخش بانوان را هم برای نخستین بار برگزار کنیم ضمن اینکه برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هم برنامه داریم تا بعد از چند سال ترکیب جدید این تیم تعیین گردد.

وی در عین حال گفت: برگزاری مسابقات کشوری بخشی از تقویم امسال کمیته غواصی و کارگروه مسابقات این کمیته را به خود اختصاص داده است اما به هر حال انجام آن منوط به مهیا بودن شرایط و روبرو نشدن با محدودیت هاست به خصوص با تاثیری که کرونا در فرایند فعالیت ها و اجرای برنامه ها ایجاد می نماید. در هر صورت اگر با مسئله ای و محدودیتی روبرو نشویم امسال شاهد برگزاری مسابقات مردان و بانوان غواصی در سطح کشور خواهیم بود.

مسئول کمیته غواصی در سرانجام گفت: برای برگزاری مسابقات کشوری از هر هیئت استانی یک نماینده خواهیم داشت. رقابت ها را هم به صورت متمرکز برگزار می کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 909

به "برگزاری مسابقات کشوری غواصی بعد از 5 سال وقفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مسابقات کشوری غواصی بعد از 5 سال وقفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید