برنامه های پنهان برای تقویت آبی ها؛ امید ابراهیمی به استقلال می آید شجاعیان می رود خبرنگاران

به گزارش خیمه نیوز، استقلال تا به امروز اقدام به جذب سعید مهری و آرمان رمضانی کرده است. بازیکنانی که از نظر فنی بعید است تحول آنچنانی در ترکیب این تیم ایجاد کنند.

برنامه های پنهان برای تقویت آبی ها؛ امید ابراهیمی به استقلال می آید شجاعیان می رود خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در واقع باشگاه استقلال تا به امروز نتوانسته خرید جذابی داشته باشد و اگر انتقال امین قاسمی نژاد قطعی شود تا حدی باشگاه به اهداف خود در نیم فصل نزدیک خواهد شد و تا حدی می تواند به واسطه جابجایی نیم فصل خود را شانه به شانه پرسپولیس ببیند؛ تیمی که با جذب ترابی و مغانلو تحولات بزرگی در خط آتش خود ایجاد کرده است.

در حقیقت استقلال اگر می خواهد سرنوشت خود در لیگ بیستم را تغییر دهد باید به این سمت حرکت کند و لااقل بازیکنانی را به خدمت بگیرد که توان ایجاد تحول در تاکتیک تیمی استقلال را داشته باشند.

امین قاسمی نژاد بازیکنی است که به رغم قرار داشتن در سنین پایانی دوران فوتبال خود می تواند تا حد زیادی نیاز استقلال را در خط حمله تأمین کند. قاسمی نژاد با اینکه به دوران بازنشستگی نزدیک شده اما آنقدر انگیزه دارد که برای استقلال در خط حمله بازیکنی مؤثر باشد و لااقل یک فصل و نیم دیگر بدرخشد.

با این حال تردیدی نیست که باشگاه استقلال باید همچنان در جهت تقویت تیم خود قدم بردارد. بخصوص تقویت خط میانی که در روزهای اخیر اغلب کارشناسان متفق القول گفته اند نیاز به جذب بازیکن جدید دارد. شاید به همین دلیل بود که یارگیران باشگاه استقلال به دنبال جذب اشکان دژاگه بودند تا این بازیکن به خدمت گرفته شود؛ هدفی که به خاتمه نرسید و رسول خطیبی طی مصاحبه ای حمایتی اعلام کرد که به حضور این بازیکن در تیمش نیاز دارد.

بعد از منتفی شدن سریع حضور دژاگه در استقلال زمزمه هایی مبنی بر احتمال بازگرداندن امید ابراهیمی شنیده می شود. حتی برخی منابع خبری به نقل از قطری ها مدعی شدند که نام امید ابراهیمی قرار است به لیست آسیایی استقلال اضافه شود. بدون شک اگر ابراهیمی جذب شود، عیار خط میانی استقلال بالاتر خواهد رفت.

ابراهیمی بازیکنی است که با وجود اینکه پست تخصصی اش هافبک دفاعی است اما روی ارسال ضربات کاشته تبحر بالایی دارد و از آن دسته بازیکنانی است که خوب به خط حمله اضافه می شود. در واقع ابراهیمی قابلیت دارد که تا حد زیادی فقدان یک هافبک پرتحرک را در خط میانی استقلال پر کند.

او پیش تر که در استقلال بازی می کرد به خوبی در این پست کلیدی جولان می داد و استقلال بعد از جدایی او با اینکه مسعود ریگی را برای این پست جذب کرد اما هرگز بازیکنی با کیفیت او را به خود ندید.

حالا زمزمه بازگشت امید ابراهیمی تا حدی استقلال را به آن خط هافبکی که مد نظر کارشناسان است نزدیک خواهد کرد اما سؤال این است که اگر همزمان قاسمی نژاد هم جذب شود و مذاکرات با ابراهیمی به نتیجه برسد، چه کسی از استقلال جدا خواهد شد؟

در روزهای اخیر نام های متعددی مطرح شده است. از محمد دانشگر و فرشید باقری گرفته تا میثم تیموری اما جدید ترین نامی که برای خروج از لیست استقلال مطرح شده، نام داریوش شجاعیان است. بازیکنی که دائماً در حال مصدومیت است و نتوانسته کمک قابل توجهی برای استقلال باشد.

فرهاد مجیدی برای کنار گذاشتن شجاعیان به شرط جذب یک هافبک توانمند و در خدمت تیم چراغ سبز نشان داده اما شجاعیان اولویت خروج از لیست نیست و در خوشبینانه ترین حالت ممکن اگر استقلال به اهداف جابجاییی خود برسد، شجاعیان نیز از لیست کنار خواهد رفت تا استقلال برای اضافه کردن نام امید ابراهیمی نیز مسئله ای نداشته باشد.

به هر حال باید توجه داشت که جذب ابراهیمی تا چه اندازه از لحاظ مالی برای باشگاه استقلال دردسرساز هم خواهد بود. باشگاهی که برای حضور قاسمی نژاد بارها اعلام کرده محدودیت مالی دارد برای جذب ابراهیمی باید پول بیشتری هزینه کند. شاید اعضای هیأت مدیره استقلال که روی جذب قاسمی نژاد وسواس نشان می دهند و نمی خواهند هزینه اضافه داشته باشند، بودجه خود را برای جذب ابراهیمی حفظ کرده باشند؟!

ایران ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 851

به "برنامه های پنهان برای تقویت آبی ها؛ امید ابراهیمی به استقلال می آید شجاعیان می رود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های پنهان برای تقویت آبی ها؛ امید ابراهیمی به استقلال می آید شجاعیان می رود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید