برای نخستین بار؛ ناسا میلیون ها کانون انتشار متان قطب شمال را ردیابی می کند

به گزارش خیمه نیوز، با بررسی جدید دانشمندان ناسا، دو میلیون کانون انتشار متان در قطب شمال آمریکا یافت شده است.

برای نخستین بار؛ ناسا میلیون ها کانون انتشار متان قطب شمال را ردیابی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خیمه نیوز به نقل از شینهوا، براساس بیانیه ای که توسط آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) منتشر شده، با بررسی جدید دانشمندان ناسا دو میلیون کانون انتشار متان در قطب شمال آمریکا یافت شده است.

کلایتن الدر، نویسنده اصلی این پژوهش از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گفت: ما نقاط مهم را مناطقی می دانیم که بیش از 3000 قطعه در هر میلیون متان بین سنسور هوا و زمین را نشان می دهند و ما دو میلیون از این نقاط مهم را در زمینی که تحت پوشش قرار دادیم شناسایی کردیم.

در مجموعه داده ها ، این تیم همچنین الگویی را کشف کرد: به طور متوسط ، کانون های متان بیشتر در حدود 40 متر از نقاط پر از آب، مانند دریاچه ها و نهرها متمرکز شده بودند. بعد از نشان 40 متر، حضور نقاط کانونی به تدریج پراکنده تر شد و در فاصله حدود 300 متری از منبع آب، تقریباً کاملاً کاهش یافت.

قطب شمال یکی از سریع ترین مکان های گرم شدن کره زمین است؛ با افزایش دما، لایه یخ زده دائمی خاک شروع به ذوب شدن می کند و متان و سایر گازهای گلخانه ای را در جو آزاد می کنند.

متخصصان آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا یادآور شدند: انتشار گازهای متان می تواند گرمایش آینده را تسریع کند، اما برای درک اینکه تا چه میزان می توانند آزاد شوند و همچنین چه زمانی و چه عوامل محیطی ممکن است در انتشار آن تأثیر بگذارد نیاز به پژوهش های بیشتری است.

اِلدر گفت: پس از دو سال مطالعه میدانی زمینی که در سال 2018 در یک مکان دریاچه آلاسکا با کانون متان شروع شد، متوجه ذوب یخ ها و انتشار گاز متان در جو بودیم.

به گزارش جی پلاس، شناسایی علل احتمالی توزیع کانون های متان به دانشمندان کمک می کند تا انتشار این گازهای گلخانه ای را در مناطق غیر قابل کنترل محاسبه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 147

به "برای نخستین بار؛ ناسا میلیون ها کانون انتشار متان قطب شمال را ردیابی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای نخستین بار؛ ناسا میلیون ها کانون انتشار متان قطب شمال را ردیابی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید