اینترنت 5G باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد

به گزارش خیمه نیوز، شورای عالی آب و هوای فرانسه در زمینه اوضاع اقلیمی در گزارشی هشدار داد: استفاده از فناوری اینترنت نسل پنجم (5G) می تواند منجر به افزایش شدید مصرف برق و انتشار گازهای گلخانه ای گردد.

اینترنت 5G باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی hippocraticpost، این گزارش که به تازگی منتشر شده است، نشان داد که شبکه های اینترنت نسل پنجم می تواند مسوول سه تا هفت میلیارد تن انتشار اضافی دی اکسید کربن در اتمسفر باشد.

طرح گسترش فناوری اینترنت نسل پنجم 5G در فرانسه مورد بحث و مجادله قرار گرفته است. به دلیل اطمینان نداشتن در خصوص تأثیر شبکه بر سلامت و محیط زیست، دهها نفر از اعضای مجلس خواهان ایجاد وقفه در استفاده از آن شده اند.

گزارش جدید شورای عالی آب و هوای فرانسه نشان می دهد که این فناوری فقط نمونه کوچکی از مسائل عظیم تر و پنهان است.

انتشار کربن اضافی بیشتر از مراکز داده و فراوری دستگاه های الکترونیکی جدید حاصل می گردد.

اریک پیول نماینده گروه هوادار محیط زیست در فرانسه Europe Écologie-Les Verts گفت: ما درخواست یک مهلت قانونی می کنیم و این درخواست امروز حتی بیشتر مورد توجه است، اکنون شورای عالی آب و هوای اعلام نموده است که باید قبل از استفاده از این فناوری، تأثیرات زیست محیطی آن را ارزیابی کنیم.

این در حالی است که ارایه دهندگان شبکه تلفن معتقدند که این گزارش جنبه های مثبت خاصی را نادیده گرفته است که باعث می گردد فناوری 5G بسیار کارآمدتر از نسل های قبلی باشد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 713

به "اینترنت 5G باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت 5G باعث افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید