نبایدهای سفر به تایلند

به گزارش خیمه نیوز، مردم کشور تایلندی فرهنگی متفاوت با کشور ما دارند، بنابراین در تور تایلند از وجود قوانین عجیب و رفتارهای عجیب‌تر از آن تعجب نکنید. در این مقاله شما را با قوانین و رفتارهای این مدم آشنا خواهیم کرد.

نبایدهای سفر به تایلند

نباید با کسی دست بدهید

در این کشور وقتی با کسی روبرو می شوید نباید دست بدهیم، فقط باید دستان را به هم چسبانده و روبروی سینه قرار دهید و تعظیم کنید؛ این نشانه احترام به طرف مقابل شماست. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و شناخته شده‌اند.

با چنگال غذا نخورید

اگر به رستوران های کشور تایلند بروید می بینید که مانند کشورهای دیگر برای شما قاشق و چنگال می آورند اما باید این را بدانید که در این کشور نباید با چنگال غذا بخورید و چنگال نباید به دهان شما بخورد، فقط باید از چنگال برای هدایت غذا استفاده کنید چون اگر این کار را انجم دهید به حاضرانی که در رستوران در مقابل شما ایستاده اند بی احترامی کرده اید.

با کفش وارد خانه ها و عبادتگاه ها نشوید

معمولا مردم تایلند کفش هایی می پوشند که پوشیدن و در آوردن آن راحت باشد چون آن ها برای ورود به خانه ها، عبادتگاه ها و گاهی حتی برخی از فروشگاه ها باید کفش های خود را برای احترام در بیاورند، اگر به تایلند سفر کنید گاهی در پشت در بعضی از جاهها کفش های روی هم در آورده عده ای را می بینید، اگر شما هم قصد ورود به آنجا را داشتید مانند دیگران کفش های خود را دربیاورید. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌های عجیبی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

پرتاب کردن آدامس

براساس قانون رسمی کشور تایلند فردی که آدامس در دهان خود را به زمین پرتاب کند، باید جریمه 600 دلار ی بپردازد. اگر نتوانید این مقدار پول را پرداخت نمایید، خوب به زندان می‌روید. پس یادتان باشد اگر در تور تایلند در حال قدم زدن و جویدن آدامس بودید و از این کار خسته شدید، به فکر پرتاپ کردن آن در اماکن عمومی نباشید.

به پادشاه و خاندان سلطنتی بی احترامی نکنید

مردم تایلند به شدت به پادشاه و خاندان سلطنتی علاقه دارند به هین دلیل هیچوقت نباید به این خاندان بی احترامی کنید چون مورد تنبیه و مواخذه قرار می گیرید، کلا وقتی در تور تایلند بودید درباره این خاندان هیچگاه صحبت نکنید و حتی سکه های پولی که عکس آن ها رویش قرار دارد را اگر ناخواسته هم لگد کنید بی احترامی تلقی می شود.

لباس نامناسب نپوشید

آب و هوای تایلند گرم است و هوای آن معمولا آفتابی است، شاید گرمای هوا باعث شود که بخواهید از لباس های کمتری استفاده کنید. اما باید این را بدانید که به جز ساحل در جاهای دیگر نمی توانید از لباس های باز استفاده کنید، در عبادتگاه ها باید از پوشش پوشیده تری استفاده کنید و قوانین در آنجا کمی سختگیرانه تر می شود.

پا گذاشتن بر روی پول تایلند

مردم این کور اعتقاد راسخی به پادشاه خود دارند و در تمامی اسکناس‌های بات (bath)، عکس پادشاه وجود دارد، پس نباید در تور تایلند حتی به صورت لفظی به پادشاه تایلند بی‌احترامی کنید. تایلندی‌ها به شدت به اصالت‌ و سرزمین‌شان اهمیت می‌دهند و این قانون هم درواقع ناشی از آن مورد است. در این کشور مخصوصا شهر بانکوک اگر حتی به طور تصادفی پای‌ خود را بر روی پول تایلندی بگذارید، مجازات خواهید شد.

هیچوقت با دست اشاره نکنید

در تور تایلند برای تاکسی گرفتن و صدا کردن کسی از اشاره دست استفاده نکنید چون بی احترامی به حساب می آید، همچنین برای صدا زدن کسی هیچ وقت از سوت زدن هم نباید استفاده کنید چون کاری بی شرمانه است.

به سر کسی دست نزنید

سر چون بالاترین عضو بدن است و به همین دلیل به شدت مورد احترام است و هیچ وقت نباید به سر کسی در این کشور دست بزنید، اگر یک وقتی به صورت اتفاقی دستتان به سر کسی برخورد کرد فوری معذرت خواهی کنید.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 10

به "نبایدهای سفر به تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبایدهای سفر به تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید