مقاومت یمن به 8 کیلومتری شهر مأرب رسید ، 1800 کشته از متجاوزان

به گزارش خیمه نیوز، شبکه المیادین با انتشار گزارشی از پیشروی های نیروهای یمنی در نبرد سرنوشت ساز مأرب اعلام نمود که نیروهای مقاومت یمن درحال حاضر به 8 کیلومتری این شهر رسیده اند.

مقاومت یمن به 8 کیلومتری شهر مأرب رسید ، 1800 کشته از متجاوزان

به گزارش خبرنگاران از مهر، شبکه المیادین اظهار داشت، نیروهای مقاومت یمن به تازگی دستاوردهای جدیدی را در نبرد سرنوشت ساز مأرب محقق نموده اند. نیروهای یمنی با تسلط بر چند منطقه دیگر هم اکنون به 8 کیلومتری شهر مأرب رسیده اند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر نیروهای مقاومت یمن بر بسیاری از مناطق واقع در محور شمالی مأرب مسلط شده اند.

منابع مطلع اعلام نموده اند که از زمان شروع نبرد عظیم مأرب تا به امروز 1800 تَن از متجاوزان متشکل از نیروهای ائتلاف سعودی، مزدوران عربستان، اعضای القاعده و سلفی ها به هلاکت رسیده اند.

این درحالی است که از زمان شروع نبرد تا به امروز همچنین قریب به 3 هزار تَن از متجاوزان اعم از نیروهای سعودی و مزدورانشان یعنی اعضای القاعده و سلفی ها به شدت زخمی شده اند.کما اینکه از آن موقع تا به امروز بیش از 200 عنصر متجاوز به اسارت نیروهای یمنی درآمده اند.

در عین حال، منابع مطلع اظهار داشتند که افسران ارشد در حزب الاصلاح وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی تماس هایی را با صنعاء برقرار نموده و خود را آماده تسلیم به نیروهای مقاومت یمن نموده اند.

پیش از این، حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اظهار داشت که مناطق زیادی در مارب توسط نیروهای مقاومت یمن آزاد شده است. وی اضافه کرد: در حال حاضر بخش اعظم استان مأرب در کنترل نیروهای مقاومت یمن قرار گرفته است.

چندی پیش نیز محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت که این جنبش به آمریکا اطلاع داده است که تا سرانجام تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن دست از حملات برنمی دارد.

ائتلاف متجاوز سعودی چندی قبل در واکنش به پیشروی نیروهای یمنی و برای اعمال فشار بر دولت نجات ملی، اقدام به بمباران اردوگاه آوارگان یمنی در منطقه صرواح در استان مأرب کرد. اخیراً شاهد آن بودیم که سعودی ها به شورای همکاری خلیج فارس متوسل شدند تا شاید از این رهگذر بتوانند دستاوردی را برای خود در نبرد مأرب کسب نمایند.

مواضع خصمانه مقام عالیرتبه شورای همکاری خلیج فارس به خوبی گویای این واقعیت است. نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اخیراً مواضع خصمانه ای را در قبال نبرد عظیم مأرب اتخاذ نموده است.

وی در سخنانی بدون اشاره به جنایت های عربستان سعودی در یمن طی سال های گذشته، خواهان توقف فوری عملیات نیروهای مقاومت یمن در شهر مأرب شده است.

این مقام شورای همکاری خلیج فارس همچنین در ادعایی عجیب، نیروهای یمنی را به هدف قرار دادن غیر نظامیان در مأرب متهم نموده است! وی همچنین به جامعه جهانی متوسل شده و از آن خواسته است تا جلوی عملیات نیروهای یمنی در مأرب را بگیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 868

به "مقاومت یمن به 8 کیلومتری شهر مأرب رسید ، 1800 کشته از متجاوزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت یمن به 8 کیلومتری شهر مأرب رسید ، 1800 کشته از متجاوزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید