عکس ، مردی دیوار زیرزمین خود را تخریب کرد و یک شهر زیرزمینی باستانی را کشف کرد که 20000 نفر را در خود جای داده بود!

به گزارش خیمه نیوز، مورخان و دیگر متخصصان یک عمر در پی شهرهای گمشده و یافته های جالب می گردند بدون اینکه هیچ موفقیتی کسب نمایند. با این حال، برای بعضی تنها چیزی که ضروری است فرو ریختن یک دیوار تصادفی است تا یکی از بزرگترین یافته های تاریخ را آشکار کند.

عکس ، مردی دیوار زیرزمین خود را تخریب کرد و یک شهر زیرزمینی باستانی را کشف کرد که 20000 نفر را در خود جای داده بود!

نگارعلی- در سال 1963 مردی در استان نوشهیر ترکیه، دیوار زیرزمین خود را شکست و یک کلان شهر زیرزمینی بزرگ را کشف کرد.

بیشتر بخوانید:

عکس | جیوه قرمز چرخ خیاطی های قدیمی چاشنی سلاح های روسی ؟

فیلم | راه رفتن عجیب شترها در تپه های شنی شیبدار

مرد (که در آن موقع در گزارش های خبری شناسایی نشد) با پتک زدن به دیوار خود تونل هایی را کشف کرد. کاوش نشان داد که این تونل ها، کلانشهر زیرزمینی 18 طبقه با کلیساها، مدارس و اصطبل ها بوده است.

این شهر که درینکویو نام دارد، برای نسل ها متروکه شده بود. به گفته محققان بخش فرهنگ ترکیه، ساخت و ساز در این شهر که انتظار می رود حدود 20000 نفر در آن زندگی می کردند، ممکن است در اوایل قرن 8-7 قبل از میلاد شروع شده باشد.

در دوره بیزانس (از 395 تا 1453 میلادی)، شهر به هزارتویی از تونل ها و اتاق هایی به مساحت 445 کیلومتر مربع (172 مایل) تبدیل شد. شبکه تونل و گذرگاه شامل ورودی های مخفی، شفت های تهویه (برای جلوگیری از مرگ در غار) و چاه ها و مجاری آب بود.

مردم منطقه به احتمال زیاد ابتدا از سنگ نرم برای ذخیره سازی استفاده می کردند و مواد غذایی را در دمای خنک و ثابت نگهداری می کردند. با این حال ساخت این شهرها به احتمال زیاد به علت ارزش دفاعی آنها بود.

به عنوان مثال، کسانی که در سطوح پایین قرار داشتند، توانستند جریان آب را به سطوح بالا و پایین قطع نمایند و از آلوده کردن منابع به وسیله مخالفان جلوگیری نمایند. تونل ها را می توان از داخل با درهای کروی نورد سنگی بست، و خود گذرگاه ها به میزان ای کوچک بودند که مهاجمان مجبور می شدند در یک زمان صف بکشند.

در طول قرن ها افراد مختلفی به این شهر پناه برده اند. مسیحیان اولیه برای فرار از آزار و اذیت رومیان در آنجا ماندند، در حالی که مسلمانان در طول جنگ های اعراب و بیزانس در سال های 780 و 1180 از آن برای امنیت استفاده کردند.

غارهای مشابه تا اواخر سال 1909 برای پناه بردن از خطر استفاده شد، به طوری که درینکویو حتی بزرگترین شهر زیرزمینی نیست. جالب است که ببینیم این شهرهای زیرزمینی چقدر به خوبی پنهان بوده اند و نشان می دهند که برای هدف خود، خوب ساخته شده اند. گفته می گردد که چنین شهرهای زیرزمینی مشابه هنوز در سراسر ترکیه و بعلاوه بعضی دیگر از کشورهای آسیای غربی پنهان هستند.

منبع: هیستوری آف یستردی

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 بهمن 1401 بروزرسانی: 25 بهمن 1401 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1518

به "عکس ، مردی دیوار زیرزمین خود را تخریب کرد و یک شهر زیرزمینی باستانی را کشف کرد که 20000 نفر را در خود جای داده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، مردی دیوار زیرزمین خود را تخریب کرد و یک شهر زیرزمینی باستانی را کشف کرد که 20000 نفر را در خود جای داده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید