WHO پایان کرونای هند را جزو سویه های نگران کننده گفت

به گزارش خیمه نیوز، سازمان جهانی بهداشت گفت سویه جدید کرونای مشاهده شده در هند را در دسته سویه های نگران کننده قرار داده است.

WHO پایان کرونای هند را جزو سویه های نگران کننده گفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت که پیشتر خواستار اجتناب از قضاوت های شتابزده درباره سویه کرونای مشاهده شده در هند شده بود امروز دوشنبه این گونه از کرونا را جزو سویه های نگران کننده گفت.

سازمان جهانی بهداشت گفته مطالعات مقدماتی نشان می دهند این سویه از کرونا ممکن است نسبت به سویه های دیگر آسان تر سرایت پیدا می کند.

دانشمندان در حال بررسی این گونه از کرونا که با نام علمی B.1.617 شناخته می شود و نقش آن در بحران شیوع بیماری کووید-19 در هند هستند.

ماریا ون کرکوف، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت گفته اطلاعات موجود نشان می دهند این گونه از ویروس کرونا آسان تر سرایت پیدا می کند و احتمالاً در برابر واکسن های موجود مقاوم تر است.

سومیا سوامیناتان از دیگر دانشمندان سازمان جهانی بهداشت هم در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته الگوی مشاهده شده این است که هنگامی که یک نفر از اعضای خانواده به این ویروس مبتلا می شود کل خانواده به آن مبتلا می شوند.

سازمان جهانی بهداشت گفته اطلاعات بیشتر درباره این ویروس در نشست خبری هفتگی این سازمان در روز سه شنبه اعلام خواهد شد.

چنانچه سویه ای از کرونا ساده تر منتشر شود، بیماری های جدی تر ایجاد کند، بتواند سیستم ایمنی بدن را دور بزند و اثربخشی درمان های شناخته شده را کاهش دهد، سازمان جهانی بهداشت آن سویه را در طبقه سویه های نگران کننده قرار می دهد.

WHO قبلاً سویه های کرونای مشاهده شده در انگلیس، آفریقای جنوبی و برزیل را نگران کننده توصیف کرده بود.

جدیدترین سویه کرونا اولین بار در روز 1 دسامبر 2020 در هند مشاهده شد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه گیر جهانی گفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 953

به "WHO پایان کرونای هند را جزو سویه های نگران کننده گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "WHO پایان کرونای هند را جزو سویه های نگران کننده گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید