کشتی گیر ایرانی پس از تغییر دادن قوانین رستم هند: فکر نمی کردند اول شوم، می خواهم در MMA فعالیت کنم

به گزارش خیمه نیوز، دارنده مدال طلای کشتی ساحلی 2019 دنیا گفت: من اولین و آخرین خارجی هستم که در هند توانستم عنوان رستم را به خود اختصاص دهم و هندی ها فکر نمی کردند اول شوم.

کشتی گیر ایرانی پس از تغییر دادن قوانین رستم هند: فکر نمی کردند اول شوم، می خواهم در MMA فعالیت کنم

پویا رحمانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خیمه نیوز، درباره حضورش در هند برای کشتی دریافت گفت: هندی ها مسابقات زیادی برگزار می نمایند. یکی از آنها کشتی سنتی شان است که به اسم گاما روی خاک و به مدت 30 دقیقه برگزار می گردد. گاما پهلوان آنهاست که الگوی ورزشی بروسلی هم بود. او در 70 سالگی بدون باخت بوده و کسی دیگر با او کشتی نمی گرفت و فردی مقدس برای هندی ها محسوب می گردد. مجسمه های گاما در نقاط مختلف هندوستان دیده می گردد. هندی ها فضای خالی زیادی در هر شهرشان دارند و هر آن ممکن است در نقطه ای از شهر و در این فضاهای خالی، حصارکشی نمایند تا بازدیدنمایندگان از کشتی گیران جدا شوند و کشتی گاما برپا گردد.

وی در مورد اینکه برنده و بازنده هر کشتی جایزه یکسانی دریافت می نمایند، عنوان نمود: این قانون کشتی روی خاک هندی هاست که برنده و بازنده به یک اندازه پول می گیرند. 6،7 ماه قبل یک بار اینجا آمده بودم و این بار هم از دو ماه پیش آمده ام. به وسیله یک مربی هندی دعوت شدم. سال 2017 بعد از اینکه در مسابقات ساحلی دنیا اول شدم، من را به همراه یکی از دوستانم برای کشتی دریافت به هندوستان دعوت کردند. آن موقع فقط دو نفر بودیم، اما بعد از من 10،12 کشتی گیر ایرانی دیگر هم به هند آمدند، چون با توجه به تعدد مسابقات در این کشور، درآمد کشتی گیران خوب است.

این کشتی گیر اضافه کرد: درآمد هر مبارزه گاما بین یک تا 5 میلیون است و در برخی فصل ها رقابت خیلی زیاد می گردد، اما در هوای سرد شاید در هفته دو مبارزه باشد. این کشتی سنتی هندی ها روی خاک برگزار می گردد و برای هر مسابقه حداقل 20 هزار نفر تماشاگر می آیند، چون عکس قهرمانان بنر می گردد.

رحمانی که در اولین دوره بازی های ساحلی دنیا مقام اول را به دست آورد، در مورد اول شدنش در مسابقات رستم هند گفت: این مسابقات تا امروز سه دوره برگزار شده، هندی ها دو رستم داشتند که سومین دوره را برگزار کردند. این مسابقات محدودیتی به لحاظ وزن و شرکت نماینده ندارد. آنها هرگز فکر نمی کردند که بتوانم اول شوم و به همین دلیل بعد از رقابت ها بحث های زیادی اینجا ایجاد شد که قوانین شان را تغییر دادند و مقرر شد در سال های آینده دیگر خارجی ها نتوانند در این رقابت ها حضور پیدا نمایند. پاکستانی ها هم مسابقاتی به اسم رستم دارند که البته قدیمی تر از هندی هاست، آنها اجازه حضور خارجی را در این رقابت ها نمی دهند. من اولین و آخرین خارجی هستم که توانستم عنوان رستم را به خود اختصاص دهم.

این کشتی گیر آملی ادامه داد: با توجه به جمعیت زیاد هندی ها، برای هر مسابقه تماشاگر زیادی می آید و استقبال از کشتی فوق العاده است. کشتی، کریکت و کبدی رشته های محبوب هندی ها محسوب می شوند و سرمایه گذاری زیادی روی آن دارند.

رحمانی تاکید نمود: از قبل تصمیمم را گرفته بودم که کشتی را کنار بگذارم. حالا هم همین فکر را دارم و می خواهم از این پس در MMA فعالیت کنم. در این خصوص چند پیشنهاد هم داشته ام و می خواهم کارم را در این رشته ادامه دهم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 142

به "کشتی گیر ایرانی پس از تغییر دادن قوانین رستم هند: فکر نمی کردند اول شوم، می خواهم در MMA فعالیت کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی گیر ایرانی پس از تغییر دادن قوانین رستم هند: فکر نمی کردند اول شوم، می خواهم در MMA فعالیت کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید