پیشتازی بایدن در برابر سندرز و ترامپ در نظرسنجی های آمریکا

به گزارش خیمه نیوز، نتایج نظرسنجی های جدید از پیشتاز بودن جو بایدن هم در مرحله درون حزبی و هم در مرحله نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت دارد.

پیشتازی بایدن در برابر سندرز و ترامپ در نظرسنجی های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خیمه نیوز، نتایج جدیدترین نظرسنجی ها از جو بایدن، نامزد پیشتاز حزب دموکرات در برابر رقیبش برنی سندرز در گام بعدی مرحله درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ در انتخابات نهایی حکایت دارند.

در نظرسنجی دانشگاه مان ماوث که نتایج آن امروز دوشنبه منتشر شده جو بایدن با اختلاف 15 درصدی از برنی سندرز در انتخابات ایالت میشیگان پیشی گرفته است.

51 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی این دانشگاه گفته اند در انتخابات ایالت میشیگان که سه شنبه همراه با انتخابات پنج ایالت دیگر برگزار می گردد به جو بایدن رأی خواهند داد و 36 درصد گفته اند که انتخاب آنها برنی سندرز خواهد بود.

پیش از این نظرسنجی های دیگر هم در آمریکا بر حمایت بیشتری رأی دهندگان از جو بایدن در برابر برنی سندرز تأکید نموده اند.

پیروزی در انتخابات درون حزبی دموکرات ها در میشیگان از آن جهت حائز اهمیت است که نامزد پیروز را صاحب 125 وکیل انتخاباتی خواهد نمود.

پیش از نظرسنجی دیترویت فری پرس نشان می داد جو بایدن در انتخابات میشیگان با اختلاف 24 درصدی از سندرز پیشی گرفته است.

بعضی نظرسنجی های دیگر هم از رأی دهندگان پرسیده اند در صورتی که جو بایدن به عنوان نامزد حزب دموکرات انتخاب گردد و در برابر ترامپ قرار بگیرد به کدام یک رأی خواهید داد. این نظرسنجی ها هم بایدن را در شرایط بهتری نسبت به ترامپ نشان می دهند.

نظرسنجی سی ان ان که بین 4 تا 7 مارس اجرا شده (14 تا 17 اسفند) از پیشتازی 10 درصد بایدن در برابر ترامپ خبر می دهند. 53 درصد شرکت کنندگان در این رأی گیری گفته اند به بایدن و 43 درصد به ترامپ رأی می دهند.

در نظرسنجی دیگری که یاهو نیوز انجام داده جو بایدن با 50 درصد در برابر 41 درصد ترامپ را شکست خواهد داد.

نتایج نظرسنجی های آمریکا بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به شدت در معرض تردید قرار گرفته اند. در انتخابات آن سال، بیشتر نظرسنجی ها از پیروزی هیلاری کلینتون در برابر ترامپ خبر می دادند اما در انتخابات واقعی، عکس این نتیجه حاصل شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 181

به "پیشتازی بایدن در برابر سندرز و ترامپ در نظرسنجی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی بایدن در برابر سندرز و ترامپ در نظرسنجی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید