ویروس کرونا به وسیله غذا منتقل نمی گردد

به گزارش خیمه نیوز، مایک رایان مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت، روز گذشته در یک کنفرانس مجازی تاکید نمود ویروس کرونا به وسیله غذا منتقل و منتشر نمی گردد، مردم نگران نباشند.

ویروس کرونا به وسیله غذا منتقل نمی گردد

چند روز پیش، خبری مبنی بر کشف ویروس کرونا بر روی غذا های یخ زده و بسته بندی در شنژن چین منتشر و موجب وحشت مردم این کشور و دنیا شد. به دنبال انتشار این خبر، مقامات چین بلافاصله دستور پیگیری و غربالگری تمام کسانی را که از این غذا ها استفاده نموده بودند، صادر کردند که نتیجه آزمایش تمام آن ها منفی گزارش شد.

مقامات اعلام کردند که این ویروس روز سه شنبه در یک آنالیز معمول بر روی مرغ های یخ زده وارد شده از برزیل، در شهر شنژن چین مشاهده شده است.

در همین رابطه مایک رایان مدیر امور اضطراری WHO در یک نشست مطبوعاتی مجازی در ژنو گفت: مردم نباید از مواد غذایی بسته بندی یا تهیه غذای آماده هراس داشته باشند، هیچ مدرکی مبنی بر مشارکت مواد غذایی یا زنجیره غذایی در انتقال این ویروس وجود ندارد. غذای ما، از منظر کووید 19 بی خطر است.

هیچ ویروسی در برابر گرما مقاومت نمی کند

ماریا ون کرکوف، مدیر فنی این سازمان نیز گفت که سازمان دنیای بهداشت و سازمان ملل متحد در جریان این گزارش ها بوده و می دانند که چین به دنبال ویروس روی بسته بندی مواد غذایی است؛ آن ها چند صد هزار نمونه از بسته بندی های غذایی را آزمایش نموده اند و تنها کمتر از 10 مورد مثبت یافته اند. ما می دانیم که این ویروس می تواند مدتی بر روی سطوح باقی بماند.

او تاکید نمود: تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر اینکه ویروس کرونا در مواد غذایی مشاهده شده، در یافت ننموده ایم، حتی اگر چنین چیزی صحت داشته باشد باید توجه داشته باشیم که هیچ ویروسی در برابر گرما مقاومت ننموده و پس از پخت از بین می رود؛ بنابراین مردم نگران مواد غذایی بسته بندی نباشند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 500

به "ویروس کرونا به وسیله غذا منتقل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا به وسیله غذا منتقل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید