واکنش بغداد به تحرک نظامیان آمریکایی برای استقرار پاتریوت در عراق

به گزارش خیمه نیوز به نقل از النهرین، کریم علیوی نماینده ائتلاف فتح در مجلس عراق با استقرار سامانه های پاتریوت از سوی نظامیان آمریکایی در عراق مخالفت کرد.

واکنش بغداد به تحرک نظامیان آمریکایی برای استقرار پاتریوت در عراق

وی اضافه نمود: مجلس عراق نماینده همه طیف ها است و تصمیم خروج نیروهای آمریکایی رأی همه است از این رو هرگونه کوشش برای استقرار سامانه های پاتریوت از سوی نظامیان آمریکایی در پایگاه هایشان یا افزایش توان جنگی آنها به هر شکلی مردود است و ما آنرا تجاوز به حاکمیت کشور تلقی می کنیم.

علیوی تاکید نمود: حضور نیروهای آمریکایی نامشروع است و تصمیم مجلس روشن است و توپ هم اکنون در زمین دولت برای بیرون راندن نظامیان آمریکایی است و اگر اجرایی نشود واکنش در همه جبهه ها خواهد بود از جمله شکایت به سازمان ملل و سازمان های اسلامی دیگر با هدف اخراج نیروهای آمریکایی.

وی با اشاره به تظاهرات میلیونی فردای ملت عراق علیه آمریکاییها گفت: تظاهرات میلیونی فردا به مثابه پیامی عراقی به نیروهای آمریکایی است که ملت مخالف حضور آنها هستند و وقت عقب نشینی آنها فرا رسیده است.

علیوی گفت: حضور نیروهای آمریکایی در عراق غیرقانونی است.

لازم به ذکر است که رسانه های آمریکایی اعلام نموده اند که پنتاگون قصد استقرار سامانه های پاتریوت در پایگاه های خود در عراق را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 26

به "واکنش بغداد به تحرک نظامیان آمریکایی برای استقرار پاتریوت در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بغداد به تحرک نظامیان آمریکایی برای استقرار پاتریوت در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید