مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند

به گزارش خیمه نیوز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفتگوی تلفنی با برنامه صبحگاهی شبکه دو سیما، گفت: اثاث کشی و جابه جایی وسایل یکی از عوامل مؤثر در گسترش بیماری کروناست، به همین دلیل ستاد ملی کرونا مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه قراردادها به مدت دوماه عینا تمدید گردد و پس از آن مصوبه جدیدی را داده است که قراردادها تمدید گردد و حداکثر میزان افزایش اجاره بها در هر شهر را اعلام نموده است. این مصوبه برای مدیریت بازار و برای جلوگیری از افزایش قیمت های غیرمنطقی که برخی ها خودسرانه اعمال کردند داده شده است. از همه دست اندرکاران در هر پست و مقامی درخواست دارم تا برای اجرای این مصوبه که آرامش بخش برای مردم است؛ اهتمام بورزند.

مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند

جهت دریافت خدمات آلاچیق چادری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

وزیر راه و شهرسازی درخصوص بسته حمایتی ادامه داد: کوشش شد تا که بخشی از تسهیلاتی که ستاد کرونا درنظر گرفت بود به مستاجرینی که در گروه های هدف قرار می گیرند و واحدهای مسکونی آنان مطابق الگوی طرح جامع مسکن است، ارائه گردد.

وی اضافه کرد: این مبلغ به عنوان یاری به پول پیش (مبلغ ودیعه) آنان است که با هماهنگی بانک های عامل در اختیار مالک (موجر) قرار می گیرد و مستاجرین فقط کارمزد آن را پرداخت می نمایند؛ اصل ودیعه نیز در زمان سررسید قرارداد به بانک مسترد می گردد. مبلغ آن هنوز تعیین نشده است و بعد از پرداخت تسهیلات به مشاغل در مراحل بعد تسهیلات مستاجران پرداخت می گردد.

اسلامی اظهارداشت: حداکثر افزایش اجاره بها در شهر تهران 25 درصد، در 7 کلانشهر 20 درصد و در سایر شهرها 15 درصد اعلام شده است. البته باید تمدید قراردادهای اجاره در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت گردد و کد رهگیری دریافت نمایند؛ نکته مهم اینکه اگر مستأجر به تکالیف و تعهدات قانونی خود در برابر موجر عمل نکند، با حکم دادگاه، حکم تخلیه برایش صادر می گردد و طی دوماه باید تخلیه کند و اگر مالک در این دوره نسبت به فروش خانه خود به صورت رسمی اقدام کند و معامله ثبت و کد رهگیری دریافت شده باشد، مستاجر ظرف دوماه باید خانه را تخلیه کند.

وزیر راه وشهرسازی با شرح در مورد صندوق پس انداز یکم تاکید نمود: بانک عامل حوزه مسکن در سه سال گذشته که صندوق پس انداز یکم فعال بوده حدود 160 هزار نفر را از این طریق خانه دار نموده و اکنون در طرح اقدام ملی مسکن کسانی که در سامانه ثبت نام کردند و همزمان در صندوق پس انداز یکم حساب دارند در اولویت واگذاری واحدهای مسکونی هستند.

وی گفت: وزارت راه وشهرسازی تکلیف خود را برای خانه دار کردن مردم با طرح اقدام ملی مسکن انجام می دهد، در حال حاضر به صورت گسترده از مردم ثبت نام و پروژه ها شروع شده است. امیدوارم در بازه ای دوسالانه قشر کثیری از مردم واجد شرایط صاحب خانه شوند.

اسلامی اظهار داشت: معدل سنی ثبت نام نمایندگان طرح اقدام ملی مسکن بعد از پالایش، 34 سال است. در حقیقت با این کار جامعه جوان صاحب خانه می شوند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 347

به "مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید