قیمت خانه با عرضه مسکن در بورس چه می گردد؟

به گزارش خیمه نیوز، با خرید و فروش مسکن در بورس چراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد تا پرونده جدیدی در معاملات بازار سرمایه کشور باز گردد. با توجه به نخستین معاملات خرید مسکن در بورس امید مردم برای کاهش قیمت زمین و خانه دو چندان شده است. آیا واقعا با خرید و فروش مسکن در بورس قیمت خانه ارزان خواهد شد؟

قیمت خانه با عرضه مسکن در بورس چه می گردد؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

در پاسخ به این پرسش کارشناسان تحلیل های مختلفی را ارائه می دهند. بعضی معتقدند با آمدن مسکن به بورس قیمت مسکن احتمالا افزایش خواهد یافت؛ این در حالیست که بعضی فعالان بازار این نظریه را رد می نمایند.

قیمت مسکن کنترل می گردد!

دبیر انجمن انبوه سازان تهران با آمدن املاک در معاملات بورس خوشبین است و در این باره به خیمه نیوز گفت: طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است؛ چنانچه زوایای مختلف این طرح نمایان و ورود بخش خصوصی در عرضه سهام مسکن اتفاق بیفتد قاعدتا چشم انداز خوبی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد. بی شک با عرضه مسکن به بورس کالا قیمت خانه ارزان خواهد شد.

رامین گوران اوریمی افزود: هدف از اجرای این طرح خانه دار کردن قشر متوسط و ضعیف جامعه است. با توجه به افزایش قیمت مسکن در کشور و گران شدن خانه در تهران قاعدتا کارمندان دیگر قادر به خرید خانه نیستند، از این رو با خرید سهام مسکن این امید است که افراد بتوانند سرمایه های خرد خود را به این بازار تزریق و صاحب خانه شوند.

او افزود: با اجرای این طرح کارمندان ساده دیگر از بازار مسکن عقب نخواهند ماند و با خرید فضاهای 20 متری رفته رفته می توانند سرمایه گذاری جدیدی در بخش املاک کشور داشته باشند. احتمالا با فراوری مسکن و عرضه خانه به بورس کالا قیمت خانه کنترل و از حباب قیمت ها جلوگیری می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 418

به "قیمت خانه با عرضه مسکن در بورس چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خانه با عرضه مسکن در بورس چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید