زباله های خلخال در کنار مناطق مسکونی و بیمارستان دفن می گردد

به گزارش خیمه نیوز، خبرنگاران: فرماندار شهرستان خلخال با انتقاد شدید از محل دفن زبله های خلخال در مجاورت مناطق مسکونی و بیمارستان از شهرداری این شهرستان خواست تا نسبت به مکان یابی جدید محل دفن زباله اقدام فوری را انجام دهد.

زباله های خلخال در کنار مناطق مسکونی و بیمارستان دفن می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خیمه نیوز از اردبیل، مهدی احمدی پیش از ظهر امروز در کارگروه ساماندهی پسماند زباله های خلخال گفت: با توجه به اینکه مکان فعلی دفن زباله در شهرستان خلخال در مجاورت مناطق مسکونی شهر و بیمارستان واقع شده است و این امر صدمات و آسیب های جدی را به همراه دارد شهرداری باید نسبت به مکان یابی جدید محل دفن زباله اقدام فوری را انجام دهد.

وی با بیان اینکه روزانه 50 تن زباله در شهرستان خلخال فراوری می گردد، گفت: اگر همه این زباله ها در نزدیکی مناطق مسکونی تخلیه و دفن گردد آسیب جدی را برای سلامتی هم شهریان داشته و می تواند سلامتی آنها را با خطرات جدی روبرو کند.

احمدی با بیان اینکه بوی بد این زباله ها و پسماندها در این مکان سبب نارضایتی مردم شده است، اضافه نمود: علاوه بر بوی نامطبوع، در زمان امحای این زباله ها نیز دود و بوی ناشی از آن ها و نیز گرد آمدن حیوانات وحشی در این منطقه خطرات زیادی را برای مردم به دنبال داشته و سبب رعب و وحشت آن ها شده که نباید این امر ادامه یابد.

فرماندار خلخال با بیان اینکه دفع غیراصولی زباله و پسماند خطر جدی برای همه محسوب می گردد، توضیح داد: در این زمینه در روستاها نیز باید دهیاران نسبت به دفع اصولی و مناسب زباله های روستاییان اقدام لازم را انجام دهند تا سلامت و بهداشت روستانشینان با تهدیدی رو به رو نگردد.

در این جلسه شهردار خلخال نیز با اشاره به کمبود منابع اقتصادی شهرداری گفت: علت تاخیر در امر انتقال سایت جدید زباله های شهرستان نبود اعتبارت لازم در این زمینه برای راه اندازی مکان جدید در خارج از شهر است که در صورت تامین منابع اقتصادی مناسب این کار به سرعت انجام می گردد.

علی درویشی اظهارکرد: مکان مناسب برای دفن زباله ها مشخص شده و مجوزهای لازم در این زمینه نیز دریافت شده و تنها مشکل موجود نبود اعتبار ضروری است که با فراهم آمدن شرایط در کمترین زمان این اقدام اجرا شده و نارضایتی ها در این زمینه نیز به حداقل می رسد.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 206

به "زباله های خلخال در کنار مناطق مسکونی و بیمارستان دفن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زباله های خلخال در کنار مناطق مسکونی و بیمارستان دفن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید