رایزنی نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با مشاور وزیر خارجه

به گزارش خیمه نیوز، خبرگزاری خبرنگاران- هانس گروندبرگ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به تهران سفر کرده است با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار وگفتگو کرد.

رایزنی نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با مشاور وزیر خارجه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دو طرف درباره مسائل و ابعاد مختلف بحران یمن و آخرین تحولات به بحث و گفتگو پرداختند.

در این دیدار، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه تصمیم گیرنده نهایی در مورد سرنوشت یمن، مردم این کشور هستند، رفع محاصره ظالمانه را مقدمه حل و فصل سیاسی بحران یمن بیان نمود.

وی همچنین با ارزیابی نقش سازمان ملل در بحران یمن ، بی اعتمادی ایجاد شده را حلقه مفقوده پیشرفت مذاکرات دانست و تاکید کرد: بازسازی اعتماد باید با اقدامات عملی به ویژه در زمینه امور بشردوستانه همراه باشد .

اقای خاجی، حمایت جمهوری اسلامی ایران را از هرگونه تلاش عادلانه سازمان ملل در حل بحران یمن گفت.

نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن نیز با تائید اینکه مردم یمن تصمیم گیرندگان نهایی خواهند بود، نقش کشورهای منطقه را برای حمایت از فرایند صلح بسیار مهم ارزیابی کرد و در این زمینه حمایت جمهوری اسلامی ایران را مهم دانست.

وی همچنین تاکید کرد: اکنون در مرحله ارزیابی نظرات مختلف است و درصدد است نگرانی گروههای مختلف یمن را در برنامه های آینده خود در نظر بگیرد و در عین حال اولویت های کوتاه مدت خود را در چارچوب اهداف بلندمدت به پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 1202

به "رایزنی نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با مشاور وزیر خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن با مشاور وزیر خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید