درخواست سازمان مالیاتی از مردم برای افشا کردن فرار مالیاتی

به گزارش خیمه نیوز، سازمان امور مالیاتی کشور در راستای مبارزه با فرار مالیاتی، درگاه اینترنتی برای دریافت گزارش مردمی از فرار مالیاتی راه اندازی کرد.

درخواست سازمان مالیاتی از مردم برای افشا کردن فرار مالیاتی

به گزارش گروه مالی خیمه نیوز، درگاه اینترنتی سازمان امورمالیاتی کشور برای دریافت گزارش های مردمی از فرار مالیاتی آغاز به کار کرد.

در راستای سوت زنی (گزارش موارد فساد و فرار مالیاتی)، سازمان امور مالیاتی به منظور مقابله با فرار مالیاتی، امکانی را فراهم نموده تا مردم بتوانند گزارش ها و مستندات خود را از فرار مالیاتی بدون آنکه اسم، آدرس یا نشانی از خودشان وجود داشته باشد، تخلفات و فرار مالیاتی احتمالی را سوت بزنند.

در این روش هر شهروند مسئولی می تواند به راحتی با ورود به این درگاه اطلاعات خود از نحوه تخلف مورد نظر را با ذکر توضیحات و حتی مستندات ثبت کند تا در اسرع وقت از سوی مسئولان سازمان مالیاتی پیگیری گردد.

در این راستا خبرنگار ما از محمد برزگری مسئول دفتر مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی خواست تا در رابطه با شیوه و هدف سازمان مالیاتی توضیحاتی ارائه کند که نامبرده حاضر به پاسخگویی نشد.

طبق اعلام رسمی امیدعلی پارسا رئیس کل سازمان مالیاتی، بالغ بر 45 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی وجود دارد و حجم اقتصاد زیرزمینی براساس محاسبات این سازمان در سال 96 بیش از 558 هزار میلیارد تومان بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 450

به "درخواست سازمان مالیاتی از مردم برای افشا کردن فرار مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان مالیاتی از مردم برای افشا کردن فرار مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید