خبرنگاران موج سوم کرونا احتمالا در برخی استان ها آغاز شده است

به گزارش خیمه نیوز، تهران - خبرنگاران - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با توجه به افزایش سفرها و بیشتر شدن تماس مردم با یکدیگر در روزهای اخیر، پیش بینی می شود سومین موج بزرگ بیماری کرونا در برخی استان ها آغاز شده باشد.

خبرنگاران موج سوم کرونا احتمالا در برخی استان ها آغاز شده است

مسعود یونسیان اپیدمیولوژیست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش خبرنگاران به افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا در روزهای اخیر در برخی مناطق اشاره کرد و گفت: این موضوع ناشی از افزایش مسافرت ها و بیشتر شدن تماس ها در چند روز اخیر است.

وی ادامه داد: برخی افراد طی این مدت توصیه های بهداشتی مسوولان را جدی نگرفتند و به آنها عمل نکردند که این موضوع می تواند عامل مهمی برای بروز پیک سوم بیماری در کشور باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران به مردم توصیه کرد که همچنان اصول بهداشتی مانند ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در تجمعات را به دقت رعایت کنند تا دچار عوارض و آسیب های این بیماری نشوند.

یونسیان با یادآوری این که افزایش اخیر بیماری کرونا می تواند با مدارس مرتبط باشد، گفت: رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی می تواند سبب ابتلای دانش آموزان به کرونا شود اما مهم ترین دلیل افزایش کرونا در برخی مناطق به دلیل بیشتر شدن جابجایی ها و افزایش تماس های بوده و بر اثر این موضوع به احتمال زیاد تعدادی دانش آموز هم مبتلا به این بیماری شدند.

وی ادامه داد: در عین حال، ابتلای بچه ها به بیماری در گذشته هم وجود داشت اما به دلیل بازگشایی مدارس، مردم در مورد ابتلا دانش آموزان حساس تر شده اند، لذا بخشی از ابتلایی که در دانش آموزان و معلمین دیده می شود، در گذشته نیز رخ داده است، در حال حاضر گزارش دهی و انتشار گزارش بهتر شده است.

این اپیدمیولوژیست افزود: بخشی نیز می توان به بازگشایی مدارس نسبت داد که تعیین سهم دقیق هر کدام از این دو کار آسانی نیست، نحوه بازگشایی مدارس می توانست به شکل بهتری انجام گیرد.

یونسیان تاکید کرد: مسوولان باید مدتی قبل از بازگشایی مدارس اطلاع رسانی مناسب تری می کردند تا خانواده ها در این زمینه اقناع می شدند.

وی با طرح این سوال که آیا به اندازه کافی مطالعه در این زمینه اجرا شده است؟، گفت: شاید مطالعه کافی نشده است یا در اجرا به مطالعه اجرا شده توجه کافی نشده بود و این موضوع برای خانواده ها مشکلاتی ایجاد کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 527

به "خبرنگاران موج سوم کرونا احتمالا در برخی استان ها آغاز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موج سوم کرونا احتمالا در برخی استان ها آغاز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید