خبرنگاران راه اندازی سامانه اطلاعات شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش خیمه نیوز، تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری از راه اندازی سامانه اطلاعات شاغلان مشترک این صندوق برای دسترسی و مشاهده آخرین سوابق بیمه ای و کسورپردازی ثبت شده خبر داد.

خبرنگاران راه اندازی سامانه اطلاعات شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از صندوق بازنشستگی کشوری، حمیدرضا رضوانی گفت: کارکنان دستگاه های اجرایی مشترک صندوق بازنشستگی کشوری درخواست های متعددی داشتند تا بتوانند پیش از بازنشستگی، از سوابق بیمه ای خود در این صندوق آگاه شوند تا در صورتی که مغایرت یا ابهامی در اطلاعات ارسال شده از دستگاه متبوع آنها به صندوق بازنشستگی کشوری وجود داشته باشد، نسبت به رفع آن اقدام کنند.

وی شرح داد: سامانه اطلاعات شاغلان در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir و در بخش سامانه های دستگاه های دولتی و شاغلان برای همین منظور راه اندازی شده و در حال حاضر در دسترس است.

رضوانی افزود: اطلاعات مندرج در این سامانه مربوط به آن دسته از مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری است که دستگاه اجرایی محل خدمت آنان اقدام به ارسال اطلاعات کارکنان تابعه در سیستم جامع شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری کرده باشد؛ بنابراین، اگر دستگاه های اجرایی، اطلاعات برخی شاغلین خود را به هردلیل در سامانه ثبت نکرده باشند، اطلاعاتی برای ارایه به افراد وجود نخواهد داشت.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه اطلاعات مندرج در این سامانه، توسط دستگاه های اجرایی از احکام کارگزینی زمان اشتغال استخراج و به صندوق بازنشستگی کشوری ارسال می شود، گفت: شاغلان دستگاه های اجرایی مشترک صندوق بازنشستگی کشوری با مراجعه به این سامانه می توانند در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با اطلاعات خود مثل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره مستخدم، مدرک تحصیلی، پست سازمانی، گروه / طبقه شغلی، تاریخ استخدام رسمی، سوابق خدمت پیش از استخدام رسمی، شرایط ایثارگری و موارد مشابه، موضوع را برای بررسی و اصلاح از امور اداری دستگاه محل خدمت خود پیگیری کنند.

رضوانی با تاکید بر اینکه اصلاح مغایرت ها از نظر قانونی در حوزه مسؤولیت صندوق بازنشستگی نیست بیان نمود: بنابراین نیازی به مراجعه به مدیریت های اجرایی صندوق بازنشستگی کشوری در تهران و سایر مراکز استان های کشور نیست.

وی گفت: چنانچه شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی، پیش از استخدام رسمی، سابقه خدمت در وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات و شرکت های دولتی یا شهرداری ها (دستگاه های اجرایی دولتی) را داشته و حق بیمه پرداخت کرده باشند، باید در اسرع وقت برای انتقال حق بیمه خود به صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.

رضوانی شرح داد: در این مورد نیز افراد باید از امور اداری دستگاه محل خدمت خود پیگیر انتقال حق بیمه و ثبت سابقه خدمتی باشند.

وی هشدار داد: بی توجهی به سوابق کسورپردازی و سابقه بیمه و هرگونه تأخیر در انتقال حق بیمه افراد به صندوق بازنشستگی کشوری، در آینده می تواند موجب به تأخیر افتادن در برقراری حقوق بازنشستگی یا وظیفه افراد شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 626

به "خبرنگاران راه اندازی سامانه اطلاعات شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی سامانه اطلاعات شاغلان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید