خبرنگاران خطر از بیخ گوش ترامپ گذشت

به گزارش خیمه نیوز، تهران- خبرنگاران- بعضی منابع خبری اعلام کردند: هواپیمای حامل رییس جمهوری آمریکا در فرودگاهی حوالی واشنگتن هنگام فرود از برخورد با یک فروند پهپاد در امان ماند و خطر از بیخ گوش دونالد ترامپ گذشت.

خبرنگاران خطر از بیخ گوش ترامپ گذشت

به گزارش دوشنبه شب تارنمای شبکه بلومبرگ، چند تن از همراهان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که با وی در هواپیمای ایر فورس وان بودند، تایید کردند: هنگام فرود هواپیمای حامل ترامپ از فراز فرودگاهی در نزدیکی واشنگتن چیزی نمانده بود که یک فروند پهپاد کوچک با آن برخورد کند.

به گفته این شاهدان، این پهپاد کمی قبل از فرود هواپیمای اختصاصی ترامپ از سمت راست به آن نزدیک شد و چندین نفر از افراد داخل هواپیما ناظر این صحنه بودند.

بلومبرگ در گزارش خود نوشت: سرویس مخفی کاخ سفید که مسوول حفاظت از ترامپ را به عهده دارد، از اظهار نظر در این باره خودداری نموده و فرماندهی دفاع هوا فضای آمریکای شمالی نیز این شبکه خبری را به سرویس مخفی کاخ سفید ارجاع داد.

اداره هواپیمایی فدرال نیز نیروی هوایی آمریکا را مسوول اظهار نظر در این باره دانسته است.

در این گزارش آمده است: این حادثه یکی از هزاران اتفاق مشابه است که در آمریکا روی می دهد و نهادهای مسوول امنیت هواپیمایی در این کشور چندان در تحقیقات مربوط به این حوادث پیروز نبوده اند که به نوعی باعث آبرو ریزی برای آن ها شده است.

براساس این گزارش، پهپادهای غیرنظامی کوچکتر از آن هستند که بتوانند باعث سقوط یک هواپیمای عظیم شوند، اما تحقیقات دولتی نشان می دهد که خسارت ناشی از برخورد آنان با هواپیما ممکن است بسیار بیشتر از برخورد پرنده های کوچک باشد که در مواردی باعث شکست شیشه کابین خلبان شده است.

هواپیمایی اختصاصی ترامپ از نوع بوئینگ 757 است که در ناوگان هوایی آمریکا زمانی که حامل رییس جمهوری آمریکا باشد با عنوان ایرفورس وان شناخته می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 535

به "خبرنگاران خطر از بیخ گوش ترامپ گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خطر از بیخ گوش ترامپ گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید