خبرنگاران بیش از چهار هزار نفر در اعتراض های آمریکا بازداشت شده اند

به گزارش خیمه نیوز، تهران- خبرنگاران- با ادامه اعتراضات خیابانی در مخالفت با قتل یک رنگین پوست آمریکا و دستور صریح ترامپ برای سرکوب معترضین، خبرگزاری آسوشیتدپرس از بازداشت تعداد چهار هزار و یکصد نفر در این اعتراضات خبر می دهد.

خبرنگاران بیش از چهار هزار نفر در اعتراض های آمریکا بازداشت شده اند

خبرگزاری آسوشیتدپرس می نویسد، طبق آمارهای رسمی حدود چهار هزار و یکصد نفر در طی روزهای تظاهرات اعتراضی اخیر در سراسر آمریکا دستگیر شده اند.

براساس این گزارش، همزمان با تشدید اعتراضات چندین آتش سوزی در نزدیکی کاخ سفید ایجاد شده و نیروهای پلیس در متفرق نمودن معترضین در اطراف مقر رییس جمهوری آمریکا موفقیت چندانی نداشته است.

به دنبال ادامه اعتراضات مردمی به علت قتل جورج فلوید و بسته شدن تمام پمپ بنزین ها و مغازه ها شهر مینیا پولیس به حالت خاموش در آمده و به منطقه جنگی میان معترضان و نیروهای پلیس تبدیل شده است.

پس از گذشت نزدیک به یک هفته ناآرامی در اعتراض به قتل جورج فلوید، مسئولان شهری و ایالتی مینیا پولیس با شهری غارت شده روبرو شده و همچنان اعتراضات خیابانی در این شهر ادامه دارد.

با بدتر شدن اوضاع هزاران نیروی گارد ملی به شهر مینیاپولیس اعزام شده و هم اکنون در شهر ممنوعیت آمد و شد اعلام شده و ساکنین این شهر در خانه های خود مستقر شده اند.

با گسترش اعتراضات خشونت آمیز به سایر شهرهای آمریکا، مقامات این کشور قصد دارند نیروهای خود را در حالت آماده باش نگه دارند و محدودیت هایی را برای کنترل شرایط خیابان ها اعمال کرده اند و بر این باورند که بدترین شرایط هنوز تمام نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 353

به "خبرنگاران بیش از چهار هزار نفر در اعتراض های آمریکا بازداشت شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از چهار هزار نفر در اعتراض های آمریکا بازداشت شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید