خبرنگاران استاندار اردبیل: محصولات گلخانه ای پارس آباد صادر می گردد

به گزارش خیمه نیوز، اردبیل- خبرنگاران- استاندار اردبیل گفت: محصولاتی که در شهرک گلخانه ای پارس آباد فراوری می گردد به کشورهای همسایه شمالی و نیز حوزه حاشیه خلیج فارس صادر می گردد.

خبرنگاران استاندار اردبیل: محصولات گلخانه ای پارس آباد صادر می گردد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

اکبر بهنامجو روز آدینه در حاشیه بازدید از شهرک گلخانه ای پارس آباد تشریح کرد: این شهرک به مساحت یک هزار و 600 هکتار توسط جهاد کشاورزی احداث شده است.

وی با بیان اینکه افزایش فراوری و کشت گلخانه ای در سال جهش فراوری برنامه ریزی شده، از هدفگذاری برای توسعه 350 هکتاری کشت گلخانه ای در این شهرستان اطلاع داد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته 50 هکتار گلخانه در این شهرستان به بهره برداری رسید و این در حالی است که قبل از آن تنها10 هکتار کشت گلخانه ای در آن انجام می شد.

او گفت: سال جاری پیش بینی می گردد فراوری محصولات گلخانهای به 120 هزار تن افزایش یابد که این موضوع جهش بسیار خوبی در حوزه فراوری گلخانه ای است.

استاندار اردبیل در بازدید از مجموعه 10 هکتاری فراوری لوبیا نیز گفت: این مجموعه محصولات خود را با برند استان به قطر و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می نماید.

بهنامجو با اشاره به زیرساخت های مورد احتیاج چون برق، گاز و آب در این منطقه از کوشش برای تامین این زیرساخت ها اطلاع داد و اضافه کرد: فاز اول برق رسانی به این شهرک اجرا شده و اجرای فاز بعدی نیز با وزارت نیرو توافق شده است.

وی گفت: انتقال خط دوم گاز نیز با وزارت نفت توافق شده است.

پارس آباد در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 175

به "خبرنگاران استاندار اردبیل: محصولات گلخانه ای پارس آباد صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار اردبیل: محصولات گلخانه ای پارس آباد صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید