حقایقی جالب در مورد ارتش سفالی کشور چین

به گزارش خیمه نیوز، کین شی هوانگ (Qin Shi Huang) به عنوان کسی که موسس سلسله کین (Qin) و نخستین امپراتور 221 تا 207 بود و کشور چین را متحد کرد. پروژه‌های زیادی در زمان این امپراتور در کشور چین ساخته شد که بهترین آن مقبره‌ای برای خودش با 6000 نفر ارتش سفالی بود.

حقایقی جالب در مورد ارتش سفالی کشور چین

مجموعه آرامگاهی کین شی هوانگ

در ماه مارس 1974 کشاورزانی که در حال حفر زمینی در نزدیکی شی آن چین بودند، با دیدن یک حفره که در آن تعداد 6 هزار سرباز سفالین انسان‌ نما، حضور داشتند شگفت‌زده شد. مدتی بعد مشخص گردید که این منطقه، مقبره امپراتور کین بوده و اکتشافات اصلی تقریبا آغاز گردیدند. مورخین بر این باور هستند که در حدود 70 هزار کارگر در مدت زمان سه دهه بر روی این مقبره کار می‌کردند. اکتشافاتی که در این منطقه انجام شد منجر به کشف 8,000 سرباز سفالین، ارابه و اسب، یک تپه هرمی به عنوان مقبره امپراتور، بقایای کاخ، دفاتر، انبارها و اصطبل‌ها گردید. علاوه بر حفره یاد شده که 6 هزار سرباز سفالین را در خود جای داده بود، حفره‌ای دیگر نیز پیدا کردند که در آن سواره ‌نظام و پیاده ‌نظام کاملی از جنس سفال قرار گرفته بود. سومین حفره کشف شده نیز حاوی افسران بالارده و ارابه‌ها بود. چهارمین حفره کشف شده کاملا خالی بوده و حدسی که در این باره زده می‌شد این است که این حفره در زمان مرگ امپراتور، نیمه ‌کاره رها شده.

 سربازان ارتش سفالین دارای مشخصاتی منحصر به فرد هستند

ارتش سفالین از سربازان عادی، کمان داران، اسب‌ها و ارابه‌هایی تشکیل شده که با آرایش نظامی در اطراف مقبره امپراتور ساخته شده‌اند تا از او در دنیای پس از مرگ حفاظت نمایند. فرایند پرزحمت ترمیم این مجسمه‌ها نشان داد که این مجسمه‌های ویژه با استفاده از قالب و یک سیستم اولیه خط تولید ساخته شده‌اند. با این که برای ساختاین سربازان از 8 قالب استفاده شده است اما هر یک با دیگری متفاوت هستند و جزئیات صورت آن‌ها مانند ریس با هم تفاوت دارند.

حفظ سلاح‌هایسربازان سفالی به‌طرز باورنکردنی

در طول کاوش‌های که باستان‌شناسان انجام ‌داده‌اند توانستند تا 40,000 سلاح برنزی را پیدا کنند که در میان آن‌ها تبرهای جنگی، کمان، تیر و نیزه نیز مشاهده می‌شد. این سلاح‌ها با گذشت بیش از 2 هزار سال، بازهم به‌خوبی حفظ شده‌اند. این روش، روشی مدرن برای نشان دادن تکامل چینی‌های باستان در فلزکاری می‌باشد.

با دانستن قیمت تور چین برای سفر به این کشور آماده شوید.

انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 48

به "حقایقی جالب در مورد ارتش سفالی کشور چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب در مورد ارتش سفالی کشور چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید