تیم هایی که تا کنون تست کرونای بازیکنانش مثبت بوده است ، آیا لیگ برگزار می شود

به گزارش خیمه نیوز، تست کرونای تعدادی از فوتبالیست ها مثبت شده است و در این شرایط آیا تیم ها می توانند به سلامت بازیکنان خود اطمینان پیدا کنند.

تیم هایی که تا کنون تست کرونای بازیکنانش مثبت بوده است ، آیا لیگ برگزار می شود

به گزارش خیمه نیوز، تست PRC تعدادی از بازیکنان لیگ برتر و دیگر لیگ های فوتبال مثبت شده است. بر اساس پروتکل های بهداشتی باید افرادی که با آنها در ارتباط هستند قرنطینه شوند. از این روی آیا می توان به سلامت دیگر بازیکنان این تیم ها اطمینان حاصل کرد.

رضا سعیدی در گفت وگو با فارس در مورد مثبت شدن تست PCR اعضای چند تیم لیگ برتری، گفت: طبق دستورالعملی که در پروتکل آمده، الان که در فاز تمرینات هستیم، تمام کسانی که مثبت می شوند به قرنطینه می فرایند و سایر افراد مورد پایش قرار می گیرند. باید بررسی دقیق شود که برخورد نزدیک داشته اند یا خیر. البته چون هنوز تمرینات به صورت فشرده نیست، احتمالا برخورد نزدیک نداشته اند یعنی این افراد قبلا مبتلا شدند و مربوط به این یکی دو روز نیست.

وی ادامه داد: گل گهر همین کار را کرده است. تمام کسانی که نتیجه شان مثبت شده در قرنطینه هستند و سایر افراد مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرند. بعد از حداقل یک هفته باید دوباره PCR افرادی که مثبت شده اند تکرار شود، اگر منفی شد یک بار دیگر تست PCR می گیرند. یعنی ما دو منفی لازم داریم که باید به فاصله 24 ساعت باشد. اگر دوباره منفی شد یعنی بازیکن بعد از مثبت شدن PCR، دو منفی داشته باشد می تواند به تیم و تمرینات برشود.

وی در مورد اینکه اگر بازیکنی علاوه بر مثبت شدن تست، علائمی داشته باشد، شرح داد: اگر علاوه برPCR مثبت، علائمی داشت وارد دستورالعمل های وزارت بهداشت می شود. اگر علائم شدید باشد، بستری می شود و اگر شدید نباشد، قرنطینه خانگی به همراه درمان دارویی خواهد بود.

سخنگوی فدراسیون پزشکی-ورزشی در مورد اینکه آیا ابتلا به این ویروس و بالا رفتن آمار ممکن است باعث تعطیلی شود، گفت: این موضوع بستگی به تعداد ورزشکارانی دارد که مبتلا می شوند. در شرایط فعلی و با آماری که داریم، این اتفاق نمی افتد. طبق دستور دکتر خلیلیان روز سه شنبه آخرین آمار معین می شود و به اتفاق دوستان یک ارزیابی نهایی انجام می دهیم. پس از آن اگر لازم باشد به سازمان لیگ می رویم تا یک ارزیابی نیز با آن ها داشته باشیم. چاره ای نداریم باید پا به پای ویروس جلو برویم و ببینیم چه اتفاقی می افتد و خودمان را بروز کنیم. الان و با شرایط فعلی هیچ صحبتی از لغو لیگ نیست. پروتکل جلو می رویم؛ آن هایی که نتیجه PCRشان مثبت شده قرنطینه می شوند و بقیه با رعایت فاصله اجتماعی به تمریناتشان می پردازند.

وی در مورد اینکه با توجه تعلیق تمرینات تیم گل گهر، آیا سایر تیم ها هم نیز نباید این کار را انجام بدهند، گفت: نه نیازی نیست.

سعیدی در پاسخ به این سوال که غیر از گل گهر، کدام یک تیم های لیگ برتری دچار این مشکل هستند، گفت: الان بیشتر موضوع گل گهر مطرح است. در تیم های دیگر تعداد افرادی که PCRشان مثبت شده زیاد نیستند. بعد از گل گهر، تیم سایپا بیشترین مورد را داشت. دو مورد در تیم سپاهان بود که PCR آن ها قبلاً مثبت بود و الان منفی است. در مورد تیم های دیگر مورد خاصی نشنیده ام. البته نتایج نهایی به دکتر پورسعید ارسال می شود. ضمن اینکه من روز گذشته هم با دکتر هراتیان صحبت کردم که اگر بشود یک نسخه از نتایج در اختیار ایفمارک قرار بگیرد.

سخنگوی فدراسیون پزشکی-ورزشی اضافه نمود: روز سه شنبه یک جلسه همفکری با اعضای ستاد کورونا در محل فدراسیون پزشکی- ورزشی با حضور آقایان پورسعید، خلیلیان و مرادی خواهیم داشت تا اهالی فوتبال به طور ریزتر در جریان امور قرار بگیرند. در این جلسه همفکری و تصمیم گیری می کنیم و بعد از آن اگر لازم بود خدمت دوستان در سازمان لیگ می رسیم.

از سوی دیگر ایسنا نیز در خبرهای جداگانه ای از ابتلای بازیکنان چند تیم دیگر به کرونا خبر داد.

سه شاگرد عنایتی به کرونا مبتلا شدند

باشگاه هوادار خاطرنشان کرد که تست کرونای سه بازیکن تیم فوتبال این باشگاه، مثبت اعلام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی باشگاه هوادار، بازیکنان، مربیان، مدیران و دیگر عوامل زیر نظر کادر پزشکی باشگاه صبح روز شنبه در مجموعه ورزشی خیریه عمل تهران، تست های چند مرحله ای سلامت خود به ویژه کرونا را پشت سر گذاشتند.

با تلاش کادر پزشکی، خبر سلامت بیشتر بازیکنان، مربیان، مدیران و سایر اعضای باشگاه به رضا عنایتی داده شد اما در این بین نیز متاسفانه و مانند چندین باشگاه دیگر، نتیجه آزمایش سه بازیکن هوادار نیز مثبت اعلام شد که این موضوع در نخستین فرصت در نامه ای رسمی به اطلاع سازمان لیگ خواهد رسید.

رضا عنایتی سرمربی و یکی از مالکان این تیم است که چندی پیش نام خود را از سرخپوشان پاکدشت به هوادار تغییر داد. هوادار سومین تیم حرفه ای فوتبال ایران است که بازیکنی مبتلا به کرونا دارد. تیم های سایپا و گل گهر سیرجان نیز چنین شرایطی دارند.

همچنین تمرینات تراکتور به دلیل مشکوک بودن چهار نفر از اعضای این تیم به کرونا آغاز نمی شود.

به گزارش ایسنا، باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد بر اساس نتایج تست گیری اولیه، چهار نفر از اعضای تیم تراکتور مشکوک به کرونا اعلام شده اند.

به همین دلیل تمرینات تیم تا تست گیری مجدد و کسب اطمینان از شرایط سلامتی تمامی اعضای تیم، آغاز نخواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 349

به "تیم هایی که تا کنون تست کرونای بازیکنانش مثبت بوده است ، آیا لیگ برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم هایی که تا کنون تست کرونای بازیکنانش مثبت بوده است ، آیا لیگ برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید