بهره برداری از 11 پروژه آبرسانی بندرلنگه

به گزارش خیمه نیوز، در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان 11 پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان بندرلنگه افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

بهره برداری از 11 پروژه آبرسانی بندرلنگه

به گزارش خبرنگاران هرمزگان،در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان 11 پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان بندرلنگه افتتاح و مورد بهره برداری نهاده شد.

امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در مراسم بهره برداری از این پروژه ها که در روستای کوهین برگزار گردید، اضافه کرد: با افتتاح این پروژه ها یکهزار و 200 خانوار روستایی با جمعیتی بالغ بر چهار هزار و 200 نفر از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

قصمی با تقدیر از حمایت های استاندار هرمزگان در تامین اعتبارات مورد احتیاج این پروژه ها گفت: برای تکمیل این 11 پروژه اعتباری بالغ بر 232 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

مدیر عامل آبفای هرمزگان در تشریح عملیات صورت گرفته اعلام کرد: پروژه های مذکور شامل احداث شش باب مخزن، اجرای لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع آب به طول 78 کیلومتر و ساخت 25 باب حوضچه است.

به گفته قصمی؛ بهره برداری از این پروژه ها سبب بهبود و تقویت فرایند آبرسانی به روستاهای گزدان، بلعسکر، کوهین، چاه کهنه، دژگان، کلاتو پائین، قنات تنگو، بستانه، رمیله، بنود، خرابه، نخل جمال، نخل خلفان، گریشه، میچائیل، بو جبرائیل، شکروئیه و روستای گزیر شهرستان بندرلنگه شده است.

وی همچنین با اشاره به روستای کوهین و چاه کهنه اضافه کرد: این روستاها علیرغم اینکه در نزدیکی شهر بندرلنگه قرار داشتند، بدلیل عدم شبکه آبرسانی سال ها از بی آبی رنج می بردند.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، آبرسانی به این روستا یکی از اولویت های آبفا پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود که خوشبختانه با اختصاص اعتبار ویژه و حمایت های استاندار هرمزگان در آستانه تابستان این پروژه مورد بهره برداری نهاده شد.

وی با بیان این که با بهره برداری از این پروژه مشترکان این روستاها از آب شرب پایدار برخوردار شدند، اضافه کرد: در حال حاضر 300 خانوار روستای کوهین و چاه کهنه با جمعیتی بالغ بر یکهزار و 200 نفر از شبکه آبرسانی بهره مند شدند.

قصمی اضافه کرد: این طرح آبرسانی شامل، پنج کیلومتر شبکه توزیع و یازده کیلومتر خط انتقال است.

وی اعلام نمود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 53 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اجرا و تکمیل شد.

وی همچنین به شروع عملیات خط انتقال مجتمع شناس به طول شش کیلومتر با اعتبار 38 میلیارد ریال اطلاع داد و گفت: این پروژه سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 922

به "بهره برداری از 11 پروژه آبرسانی بندرلنگه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 11 پروژه آبرسانی بندرلنگه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید