بازداشت شاهزادگان سعودی به وخامت حال ملک سلمان ارتباط دارد

به گزارش خیمه نیوز، پایگاه عرب زبان القدس العربی فاش کرد که بازداشت اخیر شاهزادگان سعودی با مسأله وخامت حال ملک سلمان مرتبط است.

بازداشت شاهزادگان سعودی به وخامت حال ملک سلمان ارتباط دارد

بر اساس این گزارش، در مطلب القدس العربی آمده است: محمد بن سلمان با بازداشت عمویش از خطوط قرمز عبور کرد.

این پایگاه عرب زبان در ادامه آورده است: از دو روز گذشته تلفن های همراه فرزندان شاهزادگان سعودی ضبط شده است تا ارتباط آنها با خارج قطع گردد. این مسأله نشان از آن دارد که اتفاقی درحال رخ دادن است.

القدس العربی همچنین تأکید نموده است: موضوع مربوط به یک شاهزاده معمولی نیست بلکه صحبت از بازداشت پسر مؤسس خاندان سعودی یعنی عبدالعزیز است. بر همین اساس، واضح است که اقدام بن سلمان در بازداشت عمویش نقض صریح سنت های خاندان سعودی محسوب می گردد.

بعضی منابع به القدس العربی گفته اند که بازداشت ها حاکی از وجود یک توطئه میان شاهزادگان علیه بن سلمان هستند؛ کسی که به دنبال تکیه زدن بر اریکه قدرت است.

لازم به ذکر است، بامداد امروز روزنامه وال استریت از بازداشت سه شاهزاده ارشد خاندان سعودی توسط گارد پادشاهی عربستان اطلاع داد.

این روزنامه خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی گارد پادشاهی عربستان سعودی شاهزادگان احمد بن عبدالعزیز، محمد بن نایف و نواف بن نایف را بازداشت کردند.

احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه سعودی و محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان است. نواف بن نایف هم برادر کوچک تر محمد بن نایف است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 174

به "بازداشت شاهزادگان سعودی به وخامت حال ملک سلمان ارتباط دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت شاهزادگان سعودی به وخامت حال ملک سلمان ارتباط دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید