اعتراض رئیس فدراسیون جودو به سازمان صداوسیما

به گزارش خیمه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو ، برنامه خندوانه دوشنبه شب از شبکه نسیم ، در حالی با حضور سرمربی سابق تیم ملی جودو به روی آنتن رفت که این مربی بنا به ادعای خود از کشور متواری شده و تا به امروز بارها علیه مقامات و سیاست های ایران به ویژه در حوزه ورزش ایران مصاحبه کرده است.

اعتراض رئیس فدراسیون جودو به سازمان صداوسیما

نکته قابل توجه اینجاست که این شخص قرار است در 26 شهریور 1399 و در دادگاه حکمیت ورزش در سوییس حاضر شده و علیه ایران و فدراسیون جودو کشورش شهادت دهد تا بتواند همچنان این فدراسیون را از شرکت در رویدادهای بین المللی محروم نگه دارد.

رئیس فدراسیون جودو در واکنش به این اقدام صداو سیما در نامه ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت :

جناب آقای عبدالعلی علی عسگری

ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با کمال تأسف اطلاع حاصل شد که در روز دوشنبه مورخ 2/4/1399 شبکه نسیم اقدام به بازپخش برنامه خندوانه سال گذشته خود با حضور جودوکاران به همراه سرمربی سابق تیم ملی جودو ایران نموده است. همچنان که این موضوع در رسانه ها مورد پوشش گسترده قرار گرفته، نامبرده بنا به ادعای خود از کشور متواری شده و اقدام به مصاحبه های متعدد علیه مقامات و سیاست های کشور عزیزمان به ویژه در حوزه ورزش ایران نموده است. عناد و ستیزه ورزی وی با خانواده جودو، مسئولان ورزش و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران فارغ از انگیزه های غرض ورزانه و منفعت طلبانه او تا جایی پیش رفته است که در 26 شهریور 1399 برای بیان اظهارات بی پایه و اساس خود در دادگاه بین المللی ورزش در سوییس حاضر خواهد شد تا علیه ایران و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران ادعاهای واهی خویش را تکرار کند.

همانگونه که در ماده 15 قانون خط مشی کلی و اصول برنامه های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب 1361 تصریح شده است: صدا و سیمای جمهوری اسلامی زبان گویای ملت و چشم و گوش حساس کشور است از این رو وظیفه دارد خواسته ها، نیازها و مسائل مردم را به اطلاع مسوولین برساند. همچنین بند (ه) ماده 19 این قانون اعلام می کند برنامه برای گروه های ضدانقلاب در صدا و سیما قابل پخش نیست. این در شرایطی است که دسیسه دشمنان این ملت به وسیله افرادی چون فرد یاد شده، بدنبال تاریک و تار نمودن چشم انداز روشن پیشرفت و توسعه کشور، نا امید ساختن جوانان شاخص و سخت کوش برای موفقیت در میدان های ورزشی به ویژه جودو کاران کشور و نادیده دریافت حقوق و انتظارات مشروع مردم و قهرمانان ورزشی برای دسترسی به فرصت های برابر رشد و شکوفایی در کلیه زمینه ها از جمله حضور مقتدرانه در رقابت های بین المللی ورزشی است.

فراموش نکنیم بموجب ماده 9 اساسنامه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصوب 1362 هدف اصلی سازمان به عنوان یک دانشگاه عمومی، شتاب بخشیدن به حرکت تکاملی انقلاب اسلامی در سراسر جهان می باشد و پخش برنامه ای در آن شبکه با موضوع فردی که امروز به عنوان یکی از مهره های معاند نظام و دستیار رژیم تبعیض و اشغال علیه مردم و ملت خود بپا خاسته است به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

منشأ این قصور فاحش از سوی مسوولان آن شبکه، یا ناشی از اهمال و بی توجهی نسبت به محتوای برنامه های در حال پخش از آن شبکه است و یا ریشه در بی اعتنایی و کم اهمیت جلوه دادن این قبیل موضوعات و مسایل جاری کشور از سوی برخی مدیران دارد.

با عنایت به مراتب فوق، از جنابعالی تقاضا دارد ضمن صدور دستورات مناسب جهت اتخاذ تدابیر لازم بمنظور عدم تکرار موارد مشابه، زمان مکفی در اختیار رییس و مقامات این فدراسیون قرار داده گردد تا نسبت به تبیین توطﺋه های دشمنان علیه ورزش کشور، به خصوص جودو، زمینه های شفاف سازی و اطلاع رسانی مطلوب تر برای افکار عمومی فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 407

به "اعتراض رئیس فدراسیون جودو به سازمان صداوسیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رئیس فدراسیون جودو به سازمان صداوسیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید