استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست، او مسئول تشدید نژادپرستی است

به گزارش خیمه نیوز، به اعتقاد استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا، ترامپ، مسئول تحریک و تشویق گروه های افراطی است و سخنانش باعث افزایش خشونت در آمریکا شده است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست، او مسئول تشدید نژادپرستی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جفری سی ایساک، استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا آمریکا در یادداشتی که در پایگاه اینترنتی کامن دریمز، منتشر نموده، نسبت به تداوم کار دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا در دور دوم ریاست جمهوری به شدت هشدار داده است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا، ترامپ را عامل تشدید خشونت ناشی از نژادپرستی در آمریکا دانسته و در یادداشت خود می گوید: پس از آن که ترامپ چند ماه پیش توئیت کرد که میشیگان را آزاد کنید و بعضی معترضان میشیگانی را که بیرون از ساختمان فرمانداری علیه محدودیت های کرونایی جمع شده بودند، میهن پرست خواند، همین معترضان رفتارهای عجیب تری از خود نشان دادند و اعتراضات آنان به اخلال در فرایند کار کنگره ایالتی منجر شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به تازگی نیز افرادی از گروه های راست گرا از سوی پلیس فدرال شناسایی و بازداشت شده اند که گفته شده طرحی برای اقدامات آدم ربایی مسئولان دموکرات و اقدامات تروریستی داشته اند.

نویسنده در ادامه خواهان برخورد قانونی مناسب و پیگیری جدی افراد بازداشتی از میان گروه های راست گرا و سفید برتر پنداران شده که مدتی است امنیت آمریکا را با چالش روبرو نموده اند.

گزارش اما در ادامه لحن تندتر و انتقادی نسبت به فعالیت گروه های افراطی در آمریکا دنبال می نماید و ترامپ، رئیس جمهور این کشور را مسئول تحریک و تشویق گروه های افراطی می داند و می گوید پیش از این ترامپ از معترضان مسلح خواهان آزادی میشیگان شده بود و به وضوح آنان را به خشونت دعوت نموده بود و حال تعیین شده که افرادی از همان بنیاد گرایان که دستگیر شده اند، تصمیم به ربودن فرماندار میشیگان را داشتند که پیشتر ترامپ به شدت از او انتقاد نموده بود.

گزارش همچنین اقدامات راست گرایان و بنیادگرایان را در پرتو سکوت ترامپ در برابر اقدامات آن ها از جمله در جریان حوادث شارلوتزویل در سال 2017 می داند که رئیس جمهور آمریکا هیچگاه اقدامات آن ها را محکوم ننموده و همیشه در مواردی آنان را مورد ستایش قرار داده و آن ها را وطن پرست خوانده است و به قول نویسنده گروه های راست گرا به خوبی این را درک نموده اند که ترامپ رئیس جمهور واقعی آن هاست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در ادامه گزارش گفته شده کوشش های گسترده در زمینه ترویج خشونت در واقع نشان دهنده اوج بحران ترامپیسم است که موقعیت خود را به دلیل نژادپرستی و روینمودهای افراط گرایان در آستانه شکست می بیند و همزمان اقدامات خشونت آمیز را گسترش داده اند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا در ادامه از رسانه ها و روزنامه نگاران آمریکایی می خواهد که ترامپ را رها نکنند و ارتباطات وتاثیرات او بر گروه های افراطی و نژادپرست را مورد نقد و آنالیز قرار دهند و ترامپ به عنوان منبع ترویج خشونت که هیچ گاه سخنان تحریک کننده و تشویق های قبلی نژادپرستان را پس نگرفته، ضروری است تا مورد بازخواست و پیگرد قانونی قرار گیرد.

به اعتقاد جفری سی ایساک، شعار ترامپ درباره نظم و قانون یک شعار ارتجاعی برای سرکوب بیشتر است که ترامپ از آن استفاده می نماید، اگرچه او سراسر وجودش تناقض است، چون او بیش از همه در تضعیف قانون و نظم نقش داشته است.

در سرانجام گزارش همچنین به موقعیت متزلزل ترامپ در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اشاره شده و از رای دهندگان خواسته شده تا خطر ادامه کار ترامپ را در نظر داشته باشند، چون ادامه کار او به معنای تروریسم و خشونت بیشتر در آمریکاست که رئیس جمهور این کشور طی چهار سال گذشته همیشه به آن دامن زده و آمریکایی ها را در معرض خطرات بی ثباتی بیشتری قرار داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 573

به "استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست، او مسئول تشدید نژادپرستی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد علوم سیاسی دانشگاه ایندیانا: ترامپ به دنبال سرکوب بیشتر در آمریکاست، او مسئول تشدید نژادپرستی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید