آلمان مدعی شد؛ کرونا قابل کنترل شد

به گزارش خیمه نیوز، وزیر بهداشت آلمان از قابل کنترل شدن شیوع کرونا اطلاع داد.

آلمان مدعی شد؛ کرونا قابل کنترل شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خیمه نیوز به نقلا از دویچه وله، ینس اشپان، وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان در یک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد که این کشور در مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا در جهت خوبی واقع شده است.

او می گوید موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا از یک سطح مهم رو به کاهش گذشته و طی پنج روز گذشته (از 12 آوریل به این سو) شمار بهبودیافتگان از تعداد مبتلایان جدید بیشتر بوده است.

به گزارش تاگس شاو، ینس اشپان شرایط آلمان را در یک مقایسه بین المللی به لحاظ مقابله با گسترش بیماری کووید- 19 خوب توصیف کرد و اضافه کرد که از شروع شناسایی نخستین موارد ابتلا به کرونا تا کنون سیستم بهداشتی و درمانی کشور در هیچ زمانی بیش از حد زیر فشار قرار نگرفته است.

وزیر بهداشت دولت صدراعظم آنگلا مرکل می گوید این شرایط تأییدی بر کارآیی سیستم بهداشتی آلمان است که در پیوند با شبکه ای از کلینیک ها و پزشکان خانوادگی به خوبی عمل نموده است.

این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی از برنامه دولت برای حرکت گام به گام در جهت جدیدی به سمت عادی سازی اطلاع داد و در عین حال تاکید نمود که شهفرایندان باید هم زیستی با ویروس کرونا را فرا گیرند.

  • راهکارهای موفقیت آمیز در مبارزه با کرونا

لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ، مرجع ارزیابی شرایط اپیدمی در آلمان، در نشست خبری مشترک با اشپان در روز آدینه 29 فروردین (17 آوریل) تاکید نمود که راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا تا کنون به طور آشکاری موفقیت آمیز بوده است.

او می گوید با تکیه بر سه مولفه مهار، حفاظت از شهفرایندان آسیب پذیر و افزایش مراقبت ها تا کنون موفقیت های قابل قبولی به دست آمده است.

به گفته لوتار ویلر، در مجموع می توان از چندین جنبه مثبت در فرایند تحولات مربوط به مبارزه با گسترش کرونا سخن گفت.

یکی از این جنبه ها کاهش میزان انتقال ویروس از فرد مبتلا به دیگران است که به کمتر از یک کاهش یافته و به هفت دهم رسیده است. این شاخص به این معناست که فرد در دوران ابتلا به ویروس کرونا آن را به کمتر از یک نفر انتقال می دهد.

  • فرایند کاهشی میزان انتقال ویروس از مبتلایان

این میزان ابتدای ماه مارس حدود سه بود و هشتم ماه آوریل به یک و سه دهم کاهش یافته بود. این فرایند که با نوسان های جزئی همراه بوده یک سیر کلی و منظم کاهش میزان انتقال ویروس را آشکار می نماید. رعایت توصیه های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی اجتماعی از علت های اصلی کاهش شاخص انتقال ویروس به شمار می رود.

رئیس انستیتو کخ اضافه کرد این موسسه در نظر دارد آزمایش تشخیص کرونا را در آینده هدفمندترانجام دهد. در حال حاضر جواب 9 درصد از آزمایش های تشخیص کرونا در آلمان مثبت است.

این موسسه میخواهد در آینده آزمایش ها را بیشتر در خانه سالمندان و مراکز مددکاری و مراقبت متمرکز کند تا از ابتلای افراد سالخورده و اسیب پذیر و کادر درمانی بهتر جلوگیری گردد.

در آلمان تا مدت ها پس از شیوع ویروس کرونا، درصد قربانیان به نسبت مبتلایان بسیار کمتر از میانگین جهانی بود و در حدود نیم درصد نوسان داشت. شیوع بیماری کووید- 19 در چند مرکز نگهداری سالخوردگان و خانه سالمندان این نسبت را تغییر داد و به نزدیک سه درصد رساند.

مطابق آمار دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز تا ظهر 29 فروردین بیش از 138 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان شناسایی شده و نزدیک به چهار هزار و 100 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید- 19 جان خود را از دست داده اند.

  • افزایش بهبودیافتگان به نسبت مبتلایان جدید

تا این تاریخ حدود 81 هزار و 800 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافته اند. بر این پایه نسبت بهبودیافتگان به مبتلایان اندکی بیش از 59 درصد شده است.

فرایند مهم دیگری که وزیر بهداشت هم به آن اشاره نمود افزایش تعداد بهبودیافتگان به نسبت موارد جدید ابتلا است که در چند روز اخیر ادامه داشته است.

داده های انستیتو روبرت کخ نشان می دهد که در 24 ساعت منتهی به صبح آدینه سه هزار و 380 مورد ابتلای جدید شناسایی شده اما تعداد بهبودیافتگان چهار هزار و 700 نفر بوده است.

بنابر آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا ظهر آدینه بیش از دو میلیون و 169 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در 185 کشور شناسایی شده و حدود 147 هزار نفر بر اثر ابتلا به کووید- 19 جان سپرده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kheimehnews.ir شناسه مطلب: 252

به "آلمان مدعی شد؛ کرونا قابل کنترل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان مدعی شد؛ کرونا قابل کنترل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید